Antti Tuisku avoimena sairaudestaan: "Mennyt monta päivää kuopassa"

Antti Tuisku
Mainos
Mainos päättyy

Suomalaisen popmusiikin ykkösnimi Antti Tuisku, 38, on joutunut viime aikoina perumaan keikkoja reistailleen terveytensä vuoksi.

Keuhkoputkentulehdus ja ilmeisesti sairauden jälkitaudit veivät laulajan voimat, ja tämä siirsi sairastelun takia useita keikkoja syksylle. 

Antti Tuisku murtuneena: "Mulla on huonoja uutisia..."

Mainos
Mainos päättyy

Tänään (28.4.) Antti on kuvannut Instagram-sivunsa vuorokauden näkyviin tarinoihin videota pakkaskävelyltä koirien kanssa. Hän juttelee videolla, että on saanut paljon kyselyjä voinnistaan.

- Täytyy sanoa, että tässä on mennyt monta päivää sellaisessa kuopassa... ei ole jaksanut päivitellä tänne, en ole jaksanut vastailla oikein kenellekään kavereillekaan mitään, ja olen oikeesti vain levännyt ja ottanut iisiä, tähti puhelee.

Antti Tuisku kertoo terveydestään ja lähettää faneilleen pahoittelevan viestin

Luvalla lepääminen on kannattanut.

- Tuossa oikeastaan jo tiistain puolella rupesin huomaamaan, että nyt alkaa olo taittua pikkuhiljaa parempaan, ja eilen oli jo selkeästi parempi päivä, Antti iloitsee.

- Nyt olen jo täällä käppäilemässä koirien kanssa metsässä, ja odotan kovasti huomista ja ylihuomista Tavastian-keikkaa. 

Antin keikat Helsingin Tavastialla nähdään perjantaina 29.4. ja lauantaina 30.4. Molemmat keikat on myyty loppuun.

Mainos
Mainos päättyy

Antti Tuiskun huolestuttava päivitys - terveys petti jälleen

Helsinkiläisfanien ei tarvitse vaipua epätoivoon, mikäli liput Tavastialle jäivät uupumaan. Hanurikeisari saapuu Helsingin Olympiastadionille Bailantai-konserttiparin merkeissä syyskuussa, ja keikoille löytyy niin tavallisia kuin VIP-lippujakin.

Reilut kuusisataa euroa maksava VIP-paketti sisältää esimerkiksi Antti Tuiskun tervehdyskäynnin ennen keikkaa sekä kolmen ruokalajin illallisen Antin tapaan.

Hiihtohullun Antti Tuiskun synttärihumu monot jalassa: "Nyt testataan ladut!"

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan
Antti Tuisku avoimena sairaudestaan: "Mennyt monta päivää kuopassa"