Vantaalla hieraistiin silmiä! Sami Kuronen ja mysteeriblondi herättivät huomiota Ikeassa – kuva

Vantaalla hieraistiin silmiä! Sami Kuronen ja mysteeriblondi herättivät huomiota Ikeassa – kuva

Rocklaulajaksi ryhtynyt suosikkijuontaja saattoi hyvinkin olla naisystävänsä kanssa liikenteessä.

Mainos
Mainos päättyy

Radio- ja tv-juontaja Sami Kurosen, 50, käsikynkässä on vuosien varrella viihtynyt kaunotar jos toinenkin. Viime aikoina laulajanakin kunnostautuneen Samin sutinat kiinnostavat kovasti kansalaisia.

Nyt naisrintamalta on jälleen raportoitavaa. Seiskan tarkkasilmäinen lukija hieraisi viime sunnuntaina (3.11.) silmiään asioidessaan Vantaan Ikeassa.

Samaiseen ruotsalaishuonekaluliikkeeseen oli löytänyt tiensä myös Sami sekä tämän seurassa kulkenut vaalea kaunotar.

Mainos
Mainos päättyy

– Sami ja nainen olivat menossa syömään ja rupattelivat mukavia. Näkyi olevan leppoisaa tunnelmaa, Seiskalle selvitetään.

Vantaa 3.11. klo 13.11: Sami Kuronen ja mysteeriblondi bongattiin Ikeassa.
Vantaa 3.11. klo 13.11: Sami Kuronen ja mysteeriblondi bongattiin Ikeassa.

Oliko se Saana?

Samin seurassa liikkunut kaunotar muistuttaa kovasti tämän naisystävää, kolmekymppistä HR- ja rekrytointivaikuttaja Saana Rossia.

Sami paljasti elokuussa ilmestyneessä elämäkerrassaan Sami Kuronen – kahden kesken tavanneensa Saanan syksyllä 2022. Viestittelyllä startanneet sutinat syvenivät nopeasti tapailuasteelle ja edelleen parisuhteeksi.

Hurmaannuin Saanan tavasta olla ihmisten kanssa. Hänessä yhdistyy sisäinen ja ulkoinen kauneus, älykkyys ja yhteisen kanssakäymisen helppous, Sami kehuu kumppaniaan kirjassaan.

Mainos
Mainos päättyy

Seiska ei tavoittanut Samia kommentoimaan sen kummemmin seurassaan ollutta kaunotarta kuin sunnuntaista Ikean-reissuaankaan. Myöskään Saana ei vastannut reportterin puheluun.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan