Uutta tietoa Netta ja JP Kukkosen rikosepäilyistä

Entinen kohupari on tehtaillut rikosilmoituksia toisistaan.
Kohuliikemies Juha-Petteri "JP" Kukkonen on julkisuudessa kertonut tehneensä lukuisia rikosilmoituksia ex-vaimostaan Netta Kukkosesta.
JP avautui poliisin kanssa asioimisesta viimeksi toukokuun alussa.
Silloin hän päivitti Instagram-videotarinoihinsa kuvan Pasilan poliisitalolta. Hän ei kuvan yhteydessä avannut sitä, keneen hän päivityksellään viittasi.
JP vahvisti viime vuonna Seiskalle tehneensä rikosilmoituksen Netasta. JP:n mukaan Netta oli käyttänyt luvatta hänen luottokorttiaan.
– Hän on jotenkin pystynyt käyttämään mustaa Amex-luottokorttiani ilman lupaani ja ilman, että olin asiasta edes tietoinen, JP väitti viime vuonna.
– Täysin paskapuhetta, Netta puolestaan kommentoi Seiskalle.

Lisäksi Netta ja JP ovat molemmat asianomistajan sekä epäillyn asemassa vielä muissa rikosilmoituksissa, jotka he ovat tehneet toisistaan.
Seiska on aiemmin kertonut, että sekä JP:tä että Nettaa epäillään toistensa pahoinpitelyistä.
Seiska tiedusteli Netalta rikosilmoitusten tämänhetkistä tilannetta.
Hän ei halua ottaa kantaa rikosinimikkeisiin tai rikosepäilyjen sisältöön.
– Rikosilmoitusten esitutkinta on edelleen kesken. Ajan myötä näitä asioita käsitellään oikeudessa, Netta toteaa.