JP Kukkonen poliisiasemalla

JP Kukkonen poliisiasemalla
(240124) -- Helsinki, January 24, 2024 – Juha-Petteri ”JP” Kukkonen poses for the camera during his interview for Seiska in Helsinki, Finland, 24. January 2024. (Matti Matikainen/Aller Media)

JP kertoi taannoin, että hänen energiahoitajansa mukaan JP ja Netta olivat edellisessä elämässä paimentolaispariskunta Sveitsin Alpeilla.

Mainos
Mainos päättyy

Kauramiljonääri JP Kukkonen ei ole viime aikoina näkynyt median otsikoissa – toisin kuin aiempina vuosina.

Arkistovideo: JP on dominoinut Seiskan kansia.

Syy tähän on selvä: ”Kaurakuninkaalla” meni tuolloin lujaa, ja hän on kertonut olleensa epäterveessä suhteessa, jonka toinen osapuoli oli  Netta Kukkonen.

Nykyään JP:llä vaikuttaa menevän hyvin uudessa suhteessaan – ainakin sosiaalisessa mediassa julkaistujen seesteisten ja rakkaudentäyteisten päivitysten perusteella.

Mainos
Mainos päättyy
JP Kukkonen on tuttu tyylikkäästä pukeutumisestaan.
JP Kukkonen on tuttu tyylikkäästä pukeutumisestaan.

Terveiset Suomen  oikeusjärjestelmälle

Aiemmin mainitun asian tiimoilta JP julkaisi torstaiaamuna dramaattisen kuvan Pasilan poliisitalolta Instagramin tarinoissaan.

Kuvassa näkyy hieman poliisitalon seinää ja aurinkoinen taivas.

Kuvan yhteyteen hän kirjoitti terveisensä Suomen oikeusjärjestelmälle:

Mainos
Mainos päättyy
JP:n ja Netan meininki oli välillä niin sanottua 'supersekoilua'.
JP:n ja Netan meininki oli välillä niin sanottua "supersekoilua".

– Suomessa on mielenkiintoinen oikeusjärjestelmä. Vaikka et ole missään tekemisissä erään henkilön kanssa, eikä hän ole pystynyt aikoihin olemaan suoraan yhteydessä, järjestelmä mahdollistaa jatkuvan yhteydenpidon ja itsestään muistuttamisen erilaisilla aivan kaistapäisillä syytöksillä.

– Ainoa lohduttava asia on, että jossain vaiheessa kaikki on julkista – ja silloin saattaa toki harmittaa omat hölmöilyt vastapuolta. Toisaalta, kokemukseni mukaan kaikki eivät edes tunne häpeää.

JP on nykyisin sarjayrittäjä.
JP on nykyisin sarjayrittäjä.

"Menee hyvin"

Seiskan tavoittama JP kertoo kirjoituksensa viitanneen Nettaan.

Mainos
Mainos päättyy

– Minulla menee hyvin, enkä ole ollut yhteydessä Nettaan yli puoleen vuoteen.

JP:llä menee muutenkin lujaa, sillä hän kertoi Seiskalle elämänsä rauhoittuneen merkittävästi.

– Energiahoitajani mukaan olimme Netan kanssa edellisessä elämässä paimentolaispariskunta Sveitsin Alpeilla. Meitä ei ollut luotu toisillemme, ja siksi eroon pääseminen tässä elämässä oli vaikeaa, JP huokaisi huhtikuun lopulla.

JP kertoi taannoin, että hänen energiahoitajansa mukaan JP ja Netta olivat edellisessä elämässä paimentolaispariskunta Sveitsin Alpeilla.
JP kertoi taannoin, että hänen energiahoitajansa mukaan JP ja Netta olivat edellisessä elämässä paimentolaispariskunta Sveitsin Alpeilla.

Jälleen uusi bisnes

Myös tuolloin JP kertoi, ettei ole Nettaa nähnyt  Olen yleensä ex-kumppaneitteni kanssa hyvissä väleissä, mutta poikkeuksiakin on. Nettaan en pysty luottamaan.

Liikemiehen arki on kiireistä myös bisnesrintamalla: JP:llä on uusi, luonnonkosmetiikkaan erikoistunut CBD-kosmetiikkabrändi – ensimmäinen laatuaan Suomessa.

Kaikkiaan JP:llä on yrityksiä peräti 15 edellä mainitun Blank&:n lisäksi.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan