Suosikkisarjan tähtinäyttelijää syytetään näyttelijäkollegan raiskauksesta! "Heräsin siihen, että hän työnsi sormiaan sisälleni"
Nuorison suosimasta Gossip Girl -sarjasta tuttua Ed Westwickiä syytetään naisnäyttelijän raiskauksesta.
Näyttelijä Kristina Cohen kirjoitti Facebook-sivustollaan maanantaina, että Westwick raiskasi hänet kolme vuotta sitten. Kristinan mukaan raiskaus tapahtui Edin kotona, jossa näyttelijätär vieraili silloisen tuottajapoikaystävänsä kanssa.
− Halusin lähteä kotiin, kun Ed ehdotti, että harrastaisimme yhdessä seksiä. Tuottajapoikaystäväni ei halunnut tehdä Edille vaivaantunutta oloa lähtemällä, ja Ed vaati meitä jäämään illalliselle luokseen. Sanoin olevani väsynyt, koska halusin eroon jo muutenkin epämiellyttävästä tilanteesta, Kristina kertoi.
Näyttelijättären mukaan Ed ehdotti, että Kristina ottaisi pienet torkut vierashuoneessa. Kristina meni makuuhuoneeseen ja nukahti.
− Heräsin siihen, että Ed oli päälläni ja työnsi sormiaan sisälleni. Käskin häntä lopettaa, mutta hän oli vahva. Taistelin vastaan niin lujasti kuin pystyin. Hän otti pääni käsiensä väliin, ravisteli minua ja ilmoitti haluavansa naida minua. Lamaannuin, ja olin kauhuissani. En pystynyt enää puhumaan tai liikkumaan. Ed piti minua alhaalla ja raiskasi minut. Se oli kuin painajainen, eikä seuraavat päivät olleet yhtään parempia.
Kristinan mukaan hänen silloinen tuottajarakkaansa syyllisti häntä tapahtuneesta.
− Hän kertoi minun olleen yhtä lailla mukana tilanteessa kuin Ed. Hän kielsi minua kertomasta tapahtuneesta kenellekään, koska Ed tunsi ihmisiä, jotka tuhoaisivat haaveeni näyttelijän urasta. Uskoin häntä. En halunnut olla ”se tyttö”, joka syytti Ed Westwickiä raiskauksesta.