Kiss-yhtyeestä tuttu supertähti Gene Simmons, 71, osti ylellisen luksuslukaalin vaimonsa Shannon Tweedin, 64, kanssa. Heidän hulppea loma-asuntonsa on rakennettu mäen päälle Malibussa, joten siellä on upeat näkymät.
Pariskunta osti talon päästäkseen lähelle lapsiaan Nickiä ja Sophieta, jotka ovat jo aikuisia. Suurimman osan ajastaan rokkari viettää vaimonsa kanssa Washingtonin osavaltiossa maatilallaan.
Lue myös: Rokkilegenda Gene Simmons myy ökykartanoaan: lukaalin hinta on lähes 19 miljoonaa - katso kuvat
Lapsiensa läheisyyteen pääsemisestä he maksoivat 5,8 miljoonaa dollaria, eli noin 4,9 miljoonaa euroa.


Upea talo
Kaksikerroksinen yli 344 neliömetrin talo rakennettiin vuonna 1975, mutta se on täysin uudessa uskossa useiden remonttien jälkeen. Modernia mielikuvaa kolme makuuhuoneen lukaalissa luovat rakennuksen kookkaat lasiseinät, joista näkee ympärillä olevat vuoristo- ja merimaisemat jokaisesta suunnasta.
Lukaalissa on kauniit puulattiat, jotka täydentävät ihanasti betonimaista rakennelmaa. Luksusmaisia pintoja on myös keittiön puolella, missä on marmoriset keittiötasot, erikoisvalmisteiset kaapit ja ruostumattomalla teräksellä koristellut kodinkoneet.
Pariskunnan uudessa makuuhuoneessa on lattiasta kattoon yltävät ikkunat, joiden takana on talon toista puolta ympäröivä parveke.






Piha
Pihan pitkä ajotie kulkee aivan päärakennuksen viereiselle autotallille, jossa on tilaa ainakin kolmelle autolle. Tallista pääsee suoraan taloon omaa kaiteetonta porraskäytävää pitkin.
Silmäänpistävimpänä erikoisuutena lähes hehtaaarin kokoisella tontilla on uima-allas ja sen vieressä oleva auringonottoalue.





