Muistatko Martina Aitolehden tanskalaisen Jesper-rakkaan? Seurustelee nykyisin superkauniin joogaopettajan kanssa – kuvat

Muistatko Martina Aitolehden tanskalaisen Jesper-rakkaan? Seurustelee nykyisin superkauniin joogaopettajan kanssa – kuvat

Martina Aitolehden ex-kumppani Jesper Backer löysi rinnalleen luonnollisen kaunottaren.

Mainos
Mainos päättyy

Hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehden tapaan myös hänen ex-rakkaansa, tanskalainen Jesper Backer on löytänyt rinnalleen uuden kullan.

Martina Aitolehti tapaili aiemmin tanskalaisjulkkis Jesperia, seurusteltuaan sitä ennen ex-jääkiekkoilija Hannu Pikkaraisen kanssa.

Jesper tuli kuvioihin vuonna 2022 ja kaksikko reissasi keväällä ja kesällä tasaisin väliajoin Helsingin ja Kööpenhaminan väliä. Jesper reissasi Suomessa myös kahden tyttärensä kanssa keskikesää viettäen - onhan Martinallakin kaksi tytärtä edellisistä suhteistaan, toinen Stefan Thermanin kanssa ja toinen Esko Eerikäisen. Suhde vaikutti siis olevan vakaalla pohjalla.

Mainos
Mainos päättyy

Martina ja Jesper ehtivät myös lomailla aikuisten kesken niin Kuru Resort -luksuskylässä kuin Mallorcallakin.

Martinan ja Jesperin välit alkoivat yllättäen viilentyä kesän lopulla ja lopulta kaksikko ei enää viettänyt aikaa toistensa seurassa.

Jesper ja Martina viilettivät yhdessä toukokuussa 2022 Mallorcan lentokentällä
Jesper ja Martina viilettivät yhdessä toukokuussa 2022 Mallorcan lentokentällä

Jesperin uusi rakas

Seiska uutisoi maaliskuussa 2023, että Martina on poistunut sinkkumarkkinoilta ja tapailee nykyisin australialaiskomistusta. Samoihin aikoihin myös Jesper oli jo uuden kultansa kanssa lomamatkalla.

Jesper löysi uuden rakkaan kauneus- ja terveysalan vaikuttajasta ja joogavalmentajasta Ceciliesta. Tummahiuksinen kaunotar on julkisesti puhunut kestävästä kehityksestä ja kertonut somessa muun muassa alkoholittomasta elämäntavastaan. Häneltä on ilmestynyt muun muassa myös Naturlig beauty -kirja.

Mainos
Mainos päättyy

Martina ei seuraa Jesperia

Myös Cecilie on reissannut Jesperin kanssa Mallorcalla - monen muun kohteen lisäksi. Kaksikko on pian 1,5 vuoden ajan käynyt kirjoittamassa toisten somepäivityksiin rakkausviestejä ja laittamassa sydämiä.

– Rakastan rakastan rakastan sinua eniten, Jesper kirjoitti vapaasti suomennettuna Cecilien matkapäivitykseen huhtikuussa 2024 kolmen sydämen kanssa.

Cecilie oli vastannut Jesperin viestiin samat sanat, mutta lisäten vielä yhden "rakastan"-sanan ja yhden sydämen enemmän.

Mainos
Mainos päättyy

Martina ei enää seuraa Instagramissa Jesperiä, mutta toinen hänen tyttäristään vielä seuraa. Myös Martinan ex-mies Esko Eerikäinen on lopettanut Jesperin seuraamisen, vaikka kävikin aikoinaan tykkäämässä Martinan tavoin ahkerasti myös Jesperin kuvista. Myöskään Jesper ei enää seuraa Martinaa eikä Eskoa.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan