Heidi Foxellin rehellinen avautuminen terveystilanteesta

Poliisi kiertää myös Suomea uuden projektinsa parissa.
Poliisi ja luennoitsija Heidi Foxell elää parhaillaan onnellista ja odottavaa aikaa elämässään. Kuulun poliisiampumistapauksen jälkeen muun muassa toisen munuaisensa menettänyt Heidi sai hiljattain huonoja uutisia lääkäriltä, kun kävi ilmi, että myös jäljellä olevassa munuaisessa saattaa olla vikaa.
Heidi ei kuitenkaan jää tilannetta masentelemaan, vaan iloitsee tasapainoisesta parisuhteesta ja elämästä puolisonsa Nooran kanssa.
Heidi kuvaili juuri Instagramissa olevansa niin onnellinen kuin mahdollista on ja nyt hän odottaa pariskunnan yhteistä matkaa Malesiaan.

– Ihan mahtavaa päästä Malesian saaristoon. Aion myös snorklata ja ehkä sukeltaa muutenkin, Heidi suunnitteli tapahtuma-alan Magnum-konsernin juhlissa Helsingin Pasilassa.
Terveysongelmat saivat hetkellisesti Heidin treeni-innon ymmärrettävästi laskemaan, mutta kuntoutuminen on edelleen vahvasti mielessä ja tavoitelistan kärjessä.
– Tänä vuonna aion panostaa siihen, että pääsen kävelemään kepeillä, Heidi sanoo.
Yhteinen projekti
Heidin uusiin aluevaltauksiin kuuluu Not Bullet Proof -konsepti, jota hän työstää yhdessä puolisonsa kanssa. Heidi tavoite on väkivallan vastustaminen ja myös masennuksen teemat ovat käsittelyssä.
– Käyn luennoimassa ympäri maata kouluissa ja etsimme parhaillaan lisää yhteistyökumppaneita. Samannimisiltä nettisivuilta löytyy lisää tietoa, Heidi kertoo.