Tosi-tv-kaunotar Sointu Borg kohutusta Bimbo Oy -ohjelmasta: ”Olin tuolloin aivan eri ihminen kuin nyt”

Sointu Borg
Mainos
Mainos päättyy

Diili-ohjelmassa mukana oleva kauppatieteiden maisteri Sointu Borg, 28, pyörittää tapahtumien emännöintiin erikoistunutta yritystään.

Diili-kaunotar Sointu Borg kärsii bimbomaineesta: ”Olen kävellyt ulos palavereista itkua pidätellen”

Vuonna 2015 Fox-kanavalla seurattiin Soinnun ja hänen ystävänsä Bimbo Oy -nimisen promootioyrityksen pyörittämistä opiskelujen ja bilettämisen ohella.

– Olin tuolloin 22-vuotias ja aivan eri ihminen kuin nyt. Jokainen aikuistuu vuosien varrella edes jollain tasolla. Myös minä.

Näyttävä Sointu on tehnyt  pr-uraa vuosia. Nainen  muistetaan myös 2015  Fox-kanavalla Bimbo Oy  -reality-ohjelmasta.
Näyttävä Sointu on tehnyt  pr-uraa vuosia. Nainen muistetaan myös 2015  Fox-kanavalla Bimbo Oy  -reality-ohjelmasta.
Mainos
Mainos päättyy

– En kadu tuota aikaa enkä ohjelmassa mukana olemista. Kokemuksena se oli antoisa, mutta nykypäivänä olen itse paljon tylsempi, Sointu naureskelee.

Diili-kilpailija Sointu Borg julkaisee tyrmääviä kuvia Instagramissa - yli 41 000 seuraajaa ihailee: "Tarvii kaivaa asbestihanskat käteen, jos kuvat on näin kuumia"

Koronan takia tapahtuma-ala on jäissä ja Sointu kollegoidensa tavoin pitkälti työtön.

– Toivon, että pääsemme kaikki pian taas työskentelemään. Itselleni olen hokenut, että pysy vahvana, älä anna ihmisten kävellä ylitsesi. Älä mieti mitä muut urputtavat. On ok tehdä omia juttuja ja kulkea omia polkujaan, Sointu vakavoituu.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan