Vau! Suzanne Innes-Stubb ihastuttaa näyttävällä asullaan: "Aivan ihana"

Suzanne luotti suomalaiseen designiin.
Tasavallan presidentti Alexander Stubbin, 56, puoliso Suzanne Innes-Stubb, 54, ihastuttaa tuoreella edustusasullaan.
Alexander ja Suzanne isännöivät eilen (16.5.) päivällisen Suomeen akkreditoitujen diplomaattisten edustustojen päälliköille.
Tyylikäs tilaisuus järjestettiin Presidentinlinnassa, ja tuore presidenttipari pukeutui näyttävästi illallista varten.

– Tämän päivän diplomaattien ei tule olla vain historian sivustakatsojia. Asemapaikastanne riippumatta, kotimaahanne katsomatta, tehtävänne on aktiivisesti edistää ymmärrystä ja luoda ratkaisuja. Kiitos arvokkaasta työstänne, Alexander kirjoittaa tuoreessa Instagram-julkaisussaan.
Alexanderin tekemä julkaisu sai aikaan kommenttivyöryn, sillä moni seuraaja pisti merkille Suzannen tyylikkään päivällisasun.
Suzanne oli pukeutunut näyttävään, pitkään mekkoon, jonka moni seuraaja tunnistikin suomalaiseksi designiksi. Asu on suomalaissuunnittelija Klaus Haapaniemen käsialaa.
Näyttävä asu on kirjailtu sinisensävyisillä kuvioilla, ja leveät hihat sekä helmasta löytyvä halkio kruunaavat kokonaisuuden. Jalassaan Suzannella oli sirot korot.
Asu on nimeltään "Iceflower Gown", ja se on valmistettu silkistä.
Alexander puolestaan oli pukeutunut smokkiin, ja presidenttipari saikin hurjan määrän kehuja edustusasuistaan.
– Meidän upea presidenttiparimme, eräs seuraaja kirjoittaa.
– Suzannella aivan ihana puku, toinen ihastelee.
– On kyllä niin edustava presidenttipari meillä, kolmas toteaa.