Tubettaja Henny Harjusola Seiskalle: "Lähden taas veitsen alle Turkkiin" - polttanut jo yli 100 000 euroa kauneusoperaatioihin!

Henny Harjusola
Mainos
Mainos päättyy

Palkittu kauneusvaikuttaja ja kampaamoyrittäjä Henny Harjusola, 28, kertoo Seiskalle toipuvansa hyvin lokakuun lopussa tehdyistä kauneusoperaatioistaan.

- Töissä käyn normaalisti, ja kaikki on mennyt hyvin. Yllätyksenä on tullut vain se, että kroppani on täysi ase. Nyt joudun piilottelemaan sitä paksun toppatakin alla. 

- Näytän siltä, kuin olisin köyttänyt itseeni pommeja. Kun viskaan takin pois päältäni, niin kaikki katsovat, kurvikaunotar kuvailee.

Mainos
Mainos päättyy

Hennylle tehtiin Istanbulissa kaksi kuukautta sitten rasvaimu ja kiinteyttävä J-Plasma-hoito. Näiden lisäksi hänelle myös vaihdettiin isommat silikoni-implantit vanhojen tilalle.

Kauneusleikkauksissa käyneen Henny Harjusolan katetrikauhu: ”Yhtäkkiä olin yltäpäältä veressä”

Nyt Henny pudottaa Seiskan lukijoille jymy-yllätyksen.

- Lähden taas tammikuussa veitsen alle Turkkiin.

Yhtäkään sanaa enempää Henny ei vielä hiisku tulevasta toimenpiteestä. Sen toimittaja saa hänestä puristettua irti, ettei kauneustubettaja mene tyystin uuteen operaatioon.

- Tehdään vähän lisää, mitä on jo tehty…hän muotoilee salamyhkäisesti.

Henny Harjusola kohtasi yllätyksen plastiikkakirurgin vastaanotolla - "Selvisi, että rintaimplanttini..."

Mainos
Mainos päättyy
Henny Harjusola
Vielä Henny ei ole päivittänyt vaatekaappiaan. – Enhän vielä tiedä, mikä kuppikokoni on. Kun saan tukiasut veks, niin täytyy mennä vähän mittailemaan! Kuva on keväältä 2021.

Jokin aika sitten Henny kertoi Nätit tytöt-podcastissa, että hän on käyttänyt arviolta 100 000 euroa erinäisiin kauneuskosmeettisiin operaatioihin. Osana transitioprosessiaan Henny on halunnut muokata kehoaan feminiinisemmäksi kauneuskirurgian avulla.

Kauneusvaikuttaja on huomannut rahapaljastuksen aiheuttaneen paljon reaktioita ihmisissä. Asia on kuitenkin niin, etteivät kaikki tule ymmärtämään tähden leikkauksia.

- Ihmiset, jotka eivät ole transsukupuolisia tai koe keho- tai sukupuolidysforiaa, eivät voi ymmärtää sitä. 

Henny juontaa Prime video -palvelussa 26. joulukuuta julkaistavaa Lemmenlöylyt-deittisarjaa, jossa ”superdeittailijat” joutuvat saunaan kolmen tuntemattoman sinkun kanssa.

Podcast: Henny Harjusola poltti yli 100 000 euroa kauneusleikkauksiin

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan
Tubettaja Henny Harjusola Seiskalle: "Lähden taas veitsen alle Turkkiin" - polttanut jo yli 100 000 euroa kauneusoperaatioihin!