Tässä ovat Too Hot To Handle -uutuussarjan kuumat ja kiimaiset sinkut! Kenelle kuukauden selibaatti on liikaa?

Netflixin uudessa Too Hot To Handle -realitydeittailusarjassa kymmenen kuumaa ja kiimaista sinkkua matkustavat Meksikoon viettämään yhteistä lomaa luksusvillassa. Kaikki kilpailijat ovat englanninkielisiä, ja kotoisin joko Australiasta, Iso-Britanniasta, tai Yhdysvalloista.
Meksikossa odottaa kuitenkin sokkiyllätys, kun sinkut saavat tietää että seksin harrastaminen villalla on täysin kiellettyä. Myös suutelu, intiimi koskettelu, ja itsensä tyydyttäminen on kiellettyä. Tässä sarjassa nimittäin ideana on se, että kilpailijat oppivat hillitsemään itseään sen verran, että he pystyvät oikeasti tutustumaan toisiinsa, eivätkä heti antaudu lemmen vietäviksi.
Palkintopotissa on 100 000 dollaria, jonka sinkut jakavat keskenään, jos siitä on vielä jotain jäljellä loman jälkeen. Potista vähennetään rahasumma joka kerta kun joku kilpailijoista rikkovat villan sääntöjä. Esimerkiksi pussailu maksaa sinkuille 3 000 dollaria.
Kilpailijat eivät ole missään vaiheessa ennen kuvauksia saaneet tietää säännöistä. Heille kerrottiin hakuprosessin aikana vain se, että kyseessä on reality-deittailusarja jonka palkintona ”saattaa” olla rahasumma.
Too Hot To Handle muistuttaa paljon suosittua Love Island-sarjaa, mutta Love Island on tähän uutuussarjaan verrattuna melko hillitty ohjelma. Tässä ohjelmassa nähdään nimittäin todella kiimaisia sinkkuja joiden suusta saattaa välillä lennähtää ihan mitä vaan!
Villan räväkkäitä sinkkuja valvoo virtuaaliopas Lana. Lana muistuttaa ilmankostutinta tai älylaitetta, kuten esimerkiksi Amazonin ”Alexa”. Hänen tehtävä villalla on auttaa sinkkuja luomaan syvempiä ja merkityksellisimpiä yhteyksiä, ja yrittää saattaa sinkut suhdevalaistumisen polulle.
Chloe on 21-vuotias malli, ja kotoisin Iso-Britannian Essexistä. Chloe kertoo olevansa tunteikas ihminen, ja hänestä on tärkeää aina olla oma itsensä. Chloe on omasta mielestään nettideittailun ammattilainen.
- Deittisovellukset ovat osa-aikatyöni, olen todella koukussa!
Sharron on kotoisin Yhdysvalloista, ja opiskelee yliopistossa sukupuolentutkimusta. Hänen mukaan paras tapa iskeä naisia on kertomalla olevansa feministi.
- Jos luentojen aikana on tarkkana, niin niiden avulla oppii myös iskemään naisia!
Sharron paljastaa myös oman ylpeyden aiheensa.
- Olen eniten ylpeä peniksestäni!
22-vuotias Haley Yhdysvalloista opiskelee yliopistossa, ja unelmoi saavansa voittorahat jotta hänellä olisi varaa nenäleikkaukseen. Hän on koulunsa sisarkunnan ylpeä jäsen, eli kova juhlimaan, sekä hauska ja seurallinen nainen. Haley kertoo olevansa biseksuaali, ja hän pitää naisista, jotka muistuttavat häntä ulkonäöllisesti.
- Blondi, isot rinnat ja laiha. Tykkään sellaisista tytöistä.
David asuu Iso-Britanniassa, ja työskentelee personal trainer -valmentajana. Hän kuvailee itseään herrasmieheksi.
- Haluan olla poika, josta äiti voi olla ylpeä.
Davidin väittää olevansa täydellinen mies, jolla on ”sekä aivot että isoja lihaksia”. Naisseurasta ei ole tällä miehellä pulaa.
- Menen vain baariin ja otan paidan pois, en tarvitse mitään iskurepliikkejä!
Rhonda on kotoisin Yhdysvalloista, ja kertoo olevansa erittäin tyytyväinen ulkonäköönsä.
- Mielestäni olen täysi kymppi! Minulla on kiva peppu.
Rhonda tykkää miehestä, joka osaa kohdella häntä hyvin.
- Tykkään tulla hemmotelluksi!
Australialainen Harry on innokkain sinkku Meksikon villalla. Hän kertoo rakastavansa aksentteja, varsinkin tuhmia puhuessa. Harry on varsinainen flirtti, sillä hän paljastaa laittaneensa aiemmin viestiä myös kuumille julkkisnaisille.
- Olen jahdannut kaikkia kuuluisia naisia. Laitoin Kendall Jennerille viestiä Instagramissa! En saanut mitään vastausta, mutta tavis-naisten kanssa minulla ei ikinä ole mitään ongelmia. He vastaavat aina!
Kanadalainen Francesca on itsevarma nainen.
- Mun luonne on vahvuuteni, mutta kaikki näkevät yleensä vain isot rintani. Naamanikaan ei ole hassumpi.
Miesmagneetti-Francesca on tottunut saamaan haluamansa.
- Jos haluan miehen, katson vain häntä silmiin, ja se on siinä.
Rauhallinen Matthew on kotoisin Yhdysvalloista, ja paljastaa olevansa mietteliäs ja syvällinen ihminen. Hän ei kuitenkaan usko
perinteisiin parisuhteisiin.
- Epäilen yksiavoisuutta. Vitsailen useasti siementen levittämisestä, ja geenien jakamista eri naisten ja rotujen kanssa. Olen todella seksuaalinen ihminen!
Irlantilainen Nicole on villi, ja kova bilettämään. Hän paljastaa heti sarjan alussa yllättävän asian menneisyydestään.
- Kävin aikoinaan nunnien johtamaa tyttökoulua. Kaikki tiesivät toisensa ja toistensa tekemisistä, nyt makaan kenen kanssa vain, eikä siitä tiedetä! Pojat rakastuvat minuun nopeasti, en tykkää siitä ollenkaan.
Kelz on kotoisin Iso-Britanniasta, ja kutsuu itseään "Viidakon kuninkaaksi".
- Laumassa on aina yksi alfa-mies, ja se on minä.
Kelz ei usko parisuhteisiin, ja nauttii pelimiehen elämästä.
- En harrasta parisuhteita. Minun on helppo saada tyttöjä. Olen pelannut Fifaa enemmän kuin olen maannut tyttöjen kanssa. Alle tuhat siis!
Uutuussarja Too Hot To Handle on katsottavissa Netflix-suoratoistopalvelussa.
Lähde: Vanity Fair