Sara Sieppi ökyilee Lapissa – matkaseura paljastui
Saran reissu sisälsi ylellistä ruokaa ja upeita maisemia, mutta Pyry-kulta loistaa poissaolollaan.
Somevaikuttaja Sara Sieppi nauttii Lapin lumisista maisemista ja ylellisistä illallisista.
Video: Kuka flexaa nyt? Sara Sieppi.
Sara on parhaillaan matkoilla Ylläksellä, Kolarissa. Hän julkaisi kasan henkeäsalpaavia Instagram-kuvia valkoisten hankien keskeltä.
Somevaikuttaja on nauttinut luksusmajoituksesta niin, että hän näkee sängystään suoraan tunturille.
Rauhalliselta vaikuttavassa huoneessa on hämyisä tunnelma. Lisäksi Sara on julkaissut kuvan saunanlauteista, joten hän on saanut myös rentoutua kunnolla.
Matkaseura paljastui
Kuvavarusellin viides kohta kiinnittää huomiota, sillä lautasella koreilee keittiömestari Sirly Ylläsjärven ravintolan Elsan kaunis luomus.
Nimikortista paljastuu myös Saran matkaseura, koska siinä lukee pienellä käsialalla Sabina S. eli Sabina Särkkä.
Kuvakoostetta voit selailla alla olevasta upotuksesta.
Kaksikko onkin ahkerasti jakanut sisältöä matkalta.
Sabinan tililtä selviää, että he ovat nauttineet jälkiruuaksi ravintolassa oikeaa paikallista herkkua.
Vuorokauden ajan esillä oleva tarina näyttää, että heille on tarjoiltu Lapin lehmän maidosta tehtyä jäätelöä. Ravintolan sivujen mukaan se tehdään joka ilta paikan päällä.
Missä Pyry?
Sen sijaan Saran rakas, jalkapalloilija Pyry Soiri, loistaa poissaolollaan kuva- ja videpostauksissa.
Myöskään Pyry itse ei ole päivittänyt mitään ajankohtaista omalle Instagram-tililleen.
Pyry ja Sara odottavat esikoistaan. Pariskunta julkisti iloisen perheuutisen lokakuussa.
– Sinua on odotettu, he kirjoittivat kauniin yhteiskuvan ohessa.