Tangokuningas Keijo Hietikko esitteli rakkaansa – yhteiskuva

Keijo Hietikko
Mainos
Mainos päättyy

Seiska vietti 30-vuotissyntymäpäiviään hulppeissa juhlissa Helsingissä viime viikon torstaina. Kattilahallin juhlatilassa oli tuhat vip-vierasta ja Seiskan ystävää, jotka nauttivat runsaasta tarjoilusta, hyvästä ohjelmasta ja lämpimän riehakkaasta juhlatunnelmasta.

Hallitseva tangokuningas Keijo Hietikko tuli isolle kirkolle avovaimonsa Janeten kanssa. He ovat seurustelleet yläasteikäisestä saakka, ja Jalasjärvellä asuvaan perheeseen kuuluvat alakouluikäiset kaksospojat.

– Oli mahtava tulla kunnon seurapiirikekkereihin! Keijo ilakoi.

Myös tangokuningatar Heta Halonen biletti synttäreillä.

Mainos
Mainos päättyy

Keppanalle maistuu vehnäolut! Tangokuningas Keijo Hietikko paljastaa uuden lempinimensä taustan – video!

Keijo Hietikko
Ari Koivula

Ari Koivula, 71, on mies Mad Croc- ja Red Devil -juomien takana. Suomalainen energiajuomakeisari juhli Seiskaa iloisena. Menestynyt bisnesmies haluaa kannustaa nuoria yrittäjiksi.

– Jos on hyvä intuitio ja tuntuu hyvältä, niin sitten pitää vain aloittaa jostain. Eikä se ole niin kauheaa, jos kaikki epäonnistuukin, kunhan ei menetä tärkeitä asioita, kuten kotiaan. Jokaisesta epäonnistumisesta oppii jotain, ja seuraavalla kerralla voi aloittaa vähän paremmalla suunnitelmalla.

Erik Aller ja Mikael Makkonen

Turkulaisesta Arista kasvoi luxemburgilainen energiajuomakeisari: Aloitin bisneksen 14-vuotiaana kuusikauppiaana

Mainos
Mainos päättyy

Allerin omistajaperheen tervehdyksen synttäreille toi yhtiön hallituksen puheenjohtaja Erik Aller (vas.), joka viihtyi juhlissa myöhään yöhön Aller Media Oy:n toimitusjohtajan Mikael Makkosen kanssa.

Tilaa Seiska tästä!
 
Oletko jo tilaaja? Lue tuoreimman Seiskan digilehti lomakkeella.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan
Tangokuningas Keijo Hietikko esitteli rakkaansa – yhteiskuva