Tänään 30 vuotta täyttävä tangotähti Amadeus Lundberg avoimena: ”Oluen tissuttelu haittasi perhe-elämää” – laulajan suloiset lapsuuskuvat Seiskassa!
Tangokuningas Amadeus Lundberg täyttää perjantaina 30. Synttäreitään hän juhlii laulajien tapaan poissa kotoaan, töiden parissa keikalla.
Amadeus on naimisissa espanjalais-suomalaisen tatuointitaiteilijan Lara del Mar Sánchezin, 40, kanssa. Naimisiin he menivät 2014. Avioparilla on nelivuotias Rio-poika, joka hyppelee haastattelun aikana ympäriinsä kuin ninja.
– Rio ja perheeni ylipäätään ovat tärkein saavutukseni.
Tässä on Amadeus Lundbergin 11 vuotta vanhempi vaimo – kuva! ”Haaveiluni rasittaa häntä!”
Kun Amadeus ja Lara rakastuivat, Amadeus oli 22-vuotias ja alkoi huolehtia Laran kahdesta lapsesta.
– Olen ottanut mielelläni vastuuta. Kolmisen vuotta sitten oli vaihe, jolloin aloin tissutella iltaisin olutta. Se ei tuntunut ongelmalta, mutta tajusin sen häiritsevän liikaa perhe-elämää, joten lopetin juomisen, laulaja sanoo suoraan.