Tällainen on Martina Aitolehden huhuttu miesystävä – Jesper Backer on tunnettu seurapiirikasvo Tanskassa

Seiskan saamien tietojen mukaan hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on poistunut sinkkumarkkinoilta. Kaunotar on alkanut tapailla tanskalaista julkkisyrittäjää Jesper Backeria. He viettivät toissa viikonlopun lemmekkäissä merkeissä Kööpenhaminassa.
Martina Aitolehdellä jo kuumaa lohtusutinaa: Viihtyy tanskalaisen jetset-julkkiksen kanssa – kuva!
Instagramista selviää, että kaksikon välillä on roihunnut jo tovin. Rakastavaiset ovat käyneet tykkäilemässä toistensa kuvia sydämillä jo viikkojen ajan.
”Upeaa kultaseni” Tällaiset välit on Martina Aitolehdellä ja Jesper Backerilla
Jesper työskentelee tanskalaisen Maria Black -korufirman myyntijohtajana. Kansainväliseen menestykseen kivunneen jalokiviyrityksen valikoimaan kuuluvat myös lävistyskorut.
Jesper on Martinan tavoin julkisuuden henkilö. Hän oli lähes kymmenen vuotta yhdessä radiojuontaja Le Gammentoftin kanssa, joka on hyvin tunnettu seurapiirikasvo Tanskassa.

Parin suhteiden vaiheita seurattiin tiiviisti vuosien saatossa paikallisessa viihdemediassa, kunnes he päätyivät hakemaan avioeroa vuonna 2019. Heillä on kaksi alakouluikäistä tytärtä.
Jesper tuskin on mikään tyhjätasku, sillä johtajan palkkaa nauttiva mies nousi Tanskassa otsikoihin, kun he myivät Gammentoftin kanssa Christianshavenin-ökyasuntonsa. Pari kuittasi kaupoista lähes 800 000 euroa.
Seiskan tavoittama Martina ei halunnut kommentoida suhdeasiaa. Jesperiä ei yrityksistä huolimatta tavoitettu ennen lehden painoon menoa.