Synttärisankari Helmi Loukasmäki 21 vuotta - näin hän on muuttunut: katso!

Helmi Loukasmäki
Mainos
Mainos päättyy

Tänään torstaina (24.2.) syntymäpäiviään viettävä Helmi Loukasmäki on ehtinyt 21 vuoden ikään. Julkisuuteen Danny Lipsasen, 79, avustajana kesällä 2020 noussut Helmi on ehtinyt muuttua parissa vuodessa jo silminnähden, ja moni on kuvaillut Helmen muistuttavan nykyisin yhä enemmän Erika Vikmania sekä Armi Aavikkoa.

Helmi Loukasmäki muuttui aivan Erika Vikmaniksi - katso kuvat

Seiska sai käsiinsä kaksikon ensimmäisen julkisen yhteiskuvan, joka otettiin elokuussa 2020. Tuolloin Helmi oli vielä 19-vuotias, kun Dannylle oli kertynyt ikää 77 vuotta.

Eikö olekin hyvä kuva meistä? Se otettiin yhtenä kauniina kesäpäivänä juuri ennen kuin olimme lähdössä yhdessä veneilemään, Iso D paljasti kesällä 2020 Seiskalle.

Mainos
Mainos päättyy
Tässä he nyt ovat: Helmi, 19, ja Danny, 77. – Eikö olekin hyvä kuva meistä? Se otettiin yhtenä kauniina kesäpäivänä juuri ennen kuin olimme lähdössä yhdessä veneilemään, Iso D paljastaa Seiskalle.
Helmi nousi julkisuuteen Dannyn mysteeriblondina, ennen kuin hänet esiteltiin artistin avustajana elokuussa 2020.

Ensimmäinen yhteiskuva ja yhteisiä veneretkiä! Kuvankaunis Helmi Loukasmäki, 19, avautuu unelmien kesästään Dannyn, 77, kanssa: ”Olemme tulleet tosi hyvin juttuun!”

Vuonna 2020 Helmi oli vielä 19-vuotias.

– Tapasimme toisemme ensimmäisen kerran muutama vuosi sitten Seinäjoella. Dannylla oli siellä konsertti ja pääsimme sen jälkeen juttusille. Ja kun en nyt ylioppilaskeväänä tiennyt, mitä lähtisin opiskelemaan, päätin ottaa Dannyyn yhteyttä, Helmi valottaa parin ensikohtaamista kesällä 2020.

Helmi on poseerannut Iso D:n tiluksilla myös valokuvamallina, kun Dannyn ystävä niin toivoi. – Hän otti minusta kuvia kesän mittaan, muttei mitään sen virallisempaa!
Helmi on poseerannut Iso D:n tiluksilla myös valokuvamallina, kun Dannyn vanha ystävä niin toivoi. – Hän otti minusta kuvia kesän mittaan, muttei mitään sen virallisempaa!
Kiltti Helmi suostui poseeraamaan Dannyn vanhalle ystävälle myös tennisvermeissä.
Hiljalleen Helmistä kuoriutui Dannylle kokopäiväinen avustaja.
Mainos
Mainos päättyy

Oho, Danny puhuu mystisesti Helmi Loukasmäestä: ”Kaikkea hyvää hänelle”

Vielä kesäpestin aikaan Dannyn Rauman-huvilalla Helmi avusti musiikkineuvosta, mutta enää kyseessä ei ollut avustajasuhde. Helmin ja Dannyn suhde oli syventynyt ystävyydeksi.

Kotityöt jakamatta! Danny, 78, arjestaan Helmi Loukasmäen, 19, kanssa: Hän tuli elämääni sopivaan aikaan!

Suomen seksikkäin tonttu? Helmi, 19, tunnustautuu jouluihmiseksi. – Yleensä jouluun on kuulunut ajanviettoa läheisten kanssa ja tietysti kinkku!
19-vuotias Helmi tunnustautuu jouluihmiseksi. – Yleensä jouluun on kuulunut ajanviettoa läheisten kanssa ja tietysti kinkku!
joulu
Vaikka Helmi viettää runsaasti aikaansa Dannyn luona, hän on virallisesti kirjoilla Ilmajoella. Siellä luonnonkaunis vaaleaverikkö on myös viettänyt valtaosan jouluistaan.
Mainos
Mainos päättyy

Kesällä Dannyn mysteeriblondi oli jo koko kansalle tuttu Helmi Loukasmäki. Kaunotar poseerasikin uskaliaasti bikineissä Seiskalle kesällä 2021 ollessaan kaksikymmentävuotias.

Vuosi sitten kesällä Helmiä kutsuttiin assistentiksi, mutta syksyllä hänet ylennettiin ystäväksi. Se näkyy myös kaunottaren toimenkuvassa: Helmi voi nyt ottaa huomattavasti rennommin.
kesällä 2020 Helmiä kutsuttiin assistentiksi, mutta syksyllä hänet ylennettiin ystäväksi. Se näkyy myös kaunottaren toimenkuvassa: Helmi voi nyt ottaa huomattavasti rennommin.
Pienen ikänsä urheilua harrastaneen Helmin vartalo on kuin luotu bikineille. – Otan mielelläni aurinkoa. Tykkään istuskella näillä rantakallioilla maisemia katsellen, 20-vuotias vaaleaverikkö tuumaa.
Pienen ikänsä urheilua harrastaneen Helmin vartalo on kuin luotu bikineille. – Otan mielelläni aurinkoa. Tykkään istuskella näillä rantakallioilla maisemia katsellen, vaaleaverikkö tuumasi viime kesänä.
Kesähuvilan rantalaituri muuttuu catwalkiksi, kun helteestä nauttiva Helmi astelee kohti kimmeltävää Raumanmerta.
Kesähuvilan rantalaituri muuttuu catwalkiksi, kun helteestä nauttiva Helmi astelee kohti kimmeltävää Raumanmerta.
Vanhat merikarhutkin hierovat silmiään, kun Helmi ottaa aurinkoa Dannyn moottoriveneen kaulassa. – Melkoinen näky, eikö vain, Danny innostuu.
Vanhat merikarhutkin hierovat silmiään, kun Helmi ottaa aurinkoa Dannyn moottoriveneen kaulassa.

Kuin ilmetty Armi! Bikinikuvilla villitsevä Helmi Loukasmäki yllättää sensuellilla selfiellä: ”Niin söpö”

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan