Suoraa puhetta! Marika Fingerroos pohtii kipakkana peppunsa huoltoa - paljastaa omat jipponsa

Seksilelujen varkkokaupan hiljattain avannut Marika Fingerroos, 43, pitää kunnostaan huolta monella eri tavoin. Marika avautuu asiasta kesän kynnyksellä pyöräilykuvansa kanssa.
Marikan julkaisemassa kuvassa hän keikkuu puoliksi polkupyörän päällä mustissa trikoissaan. Kuva on otettu takaapäin.
- Ei tämäkään perse ilmaiseksi tule, joten kun syön "paskaa", niin joudun liikuttaa kroppaa, hän toteaa Instagram-tilillään.
Myös hevosurheilu on naiselle tuttua, joten liikuntaa hän harrastaa varsin monipuolisesti. Ruokavaliolla on kehoon kuitenkin suuri vaikutus.
- Mua on aina suoraan sanoen vituttanut ne sanonnat, et geenit, sun työ jne. Tottakai ne vaikuttaa, mutta summa summarum...Jos söisin ku huippu-urheilija, niin kyllä perse leveis.
Kommenttiosiosta käy ilmi, että Marika viittaa huippu-urheilijoiden ruokavaliolla suuriin kalorimääriin.
- Joten fakta on, että jääkaapin ovi kiinni ja valitse millä sen täytät, Marika tiivistää mietteensä.
"Kyllähän tuota soittelis" Tässä on ex-kohukaunotar Marika Fingerroossin tuorein alastonkuva!
Marika Fingerroos sammui sämpylän päälle – kohukaunottaren Seiska-muistot: Hirveä känni joka kerta!