fbq
Sonja Aiello

Sonja Aiello vahvistaa paljon spekuloidun parisuhdestatuksensa: "En ehkä haluaisi kommentoida, mutta..."

Fitnesstähti Sonja Aiello, 23, erosi keväällä räppärirakkaastaan Williamista. Nyt naisen elämässä puhaltavat uudet, raikkaammat tuulet.

Sonja kertoi tovi sitten käyneensä rankan eron vuoksi terapiassa avaamassa tuntojaan. Asioista rehellisesti kertominen oli Sonjalle helppo valinta.

- Sain siitä pelkkää positiivista palautetta. Minusta oli jopa vähän hassua, kun kaikki olivat niin innoissaan avoimuudestani. Se tuntui minulle niin luonnolliselta, Sonja toteaa Seiskalle The Palm Skatta -ravintolan kutsuvierastilaisuudessa.

MTV: Julkisuus ajoi Sonja Aiellon terapiaan - seitsemän terapiaistuntoa kahdessa päivässä

Juttu jatkuu ilmoituksen jälkeen
Ilmoitus päättyy

- Ymmärrän, että kaikilla ei ole mahdollisuutta mennä terapiaan, mutta jo avun hakemiseen tulisi kannustaa. Minullakin on ollut taipumusta yrittää selviytyä asioista yksin, mutta kaikki me tarvitsemme joskus jeesiä. Joskus se on ammattilainen, joskus ystävä tai perheenjäsen, Sonja muistuttaa.

Sonja esitteli tilaisuudessa varsinaista ökylaukkuaan. Dior-merkkisen veskan hinta keikkuu yli 3000 eurossa.
Sonja esitteli tilaisuudessa varsinaista ökylaukkuaan. Diorin veskan hinta keikkuu yli 3 000 eurossa.

Rankan vuoden jälkeen elo on alkanut jo hieman helpottaa.

- Tällä hetkellä minulle kuuluu sairaan hyvää. Voin sanoa tämän aidosti ja käsi sydämellä, Sonja hymyilee.

Erityisesti työrintamalla asiat edistyvät Sonjan mukaan toivotulla tavalla.

- Tämä on ollut hyvä vuosi bisneksieni kannalta. Olen tehnyt parempaa tulosta kuin viime vuonna, vaikka pidinkin kesällä kolmen kuukauden tauon kaikesta.

Salakuvat Sonja Aiellosta ja mystisestä Porsche-miehestä - päätyivät kahdestaan julkisnäyttelijän saunaan!

Juttu jatkuu ilmoituksen jälkeen
Ilmoitus päättyy

Sonjan parisuhdestatusta on arvailtu aktiivisesti muun muassa keskustelupalstoilla.

Sonja on silminnäkijöiden mukaan treffaillut tuntemattomaksi jääneitä herrasmiehiä kesän aikana.

- En ehkä haluaisi kommentoida, mutta voin sen verran sanoa, että en ole parisuhteessa, Sonja vahvistaa Seiskalle.

Sonja Aiello pitää mielensä avoimena rakkaudelle - kommentoi nyt erouutisointia: "Välillä on tuntunut siltä, että..."

Sonjan mukaan ilmassa on ”ehkä jotain pientä tapailua”.

- Ystäväni kysyi minulta, mitä minä oikein haluan. Totta kai haluan turvallisen ja tasaisen parisuhteen ja ryhtyä rakentamaan yhteistä elämää, mutta en ole pakonomaisesti sitä myöskään etsinyt. Olen mennyt fiiliksen mukaan. Katsotaan, mihin tulevaisuus vie, nyt tuntuu ainakin hyvältä näin.