Sikke Sumarin yllättävä hetki ulkomailla - pikkuhousutkin läpimärät

Sikke Sumari
Mainos
Mainos päättyy

Ravintoloitsija Sikke Sumari, 71, vietti joulua Kaliforniassa, missä hän on vieläkin.

Sikke julkaisi Suomen aikaa viime yönä Instagram-tililleen päivityksen, jossa hän kertoo kastuneensa pahan päiväisesti.

- Kalifornia sai kauan odotetut sateensa moninkertaisesti!! Meitä pohjoisempana rannikolla kahlattiin vyötäröä myöten tulvavesissä ja ihmisiä evakuoitiin kodeistaan. Reilusti saatiin tänne Veniceenkin.

- Itse kävin vahingossa liian pitkällä kävelyllä kahden mahtavan kuuron välissä, koska pakko saada raitista ilmaa! Kastuin niin märäksi, että alusvaatteistakin sain kotiin palatessa vääntää vettä, Sikke paljastaa.

Mainos
Mainos päättyy

Sikke kertoo lisäksi, että hänen päivityksensä kuvat on otettu sateen jälkeen. Hän kertoo kirjoituksessaan, että seuraavalle päivälle oli luvattu auringon pilkahdusta. Sitä samaa hän toivoo myös Suomeen.

Hänen seuraajansa ovat kommentoineet julkkiskokin ja ex-mallin päivitystä.

- Täällä sataa tänään vettä ja plussalla ollaan. Viimeisetkin lumet varmaan sulavat, eräs on kommentoinut Suomen säätilaa.

Mikä kaunotar! Sikke Sumari, 68, julkaisi malliajoiltaan kuvan: "Katoin aluksi että Kata Kärkkäinen" - Katso ja vertaa!

Sikke muistetaan televisiosta ehkä parhaiten Kokkisota-ohjelmasta.

Hänen siskonsa on Suomen kaunein koti -ohjelman tuomari Hanna Sumari. Sikke on ollut Tony-miehensä kanssa naimisissa yli 40 vuotta.

Sikke Sumari ikävöi ulkomailla asuvaa pojanpoikaansa – näin ravintoloitsija saa lohtua

Mainos
Mainos päättyy
Mainos
Mainos päättyy
Ladataan