Seiska kysyi Jaakko Parkkalilta suhteestaan Erna Huskoon – erikoinen reaktio!

Seiska tavoitti Jaakon viime viikolla Helsingissä.
Youtube-tähtenä julkisuuteen ponnahtanut Jaakko Parkkali, 27, yhdistettiin somevaikuttaja Erna Huskoon, 26, ensimmäisen kerran jo vuosi sitten.
Jaakon ja Ernan mahdollisesta tapailusuhteesta alkoi liikkua huhuja, kun kaksikko majoittui samassa hotellissa Tallinnassa. Muutaman viikon päästä Jaakko ja Erna matkustivat yhdessä Unkarin pääkaupunkiin Budapestiin.
Lisää vettä suhdemyllyyn löivät Jaakon jättämät vihjailevat kommentit Ernan julkaisemiin somekuviin.
Jaakko Parkkali unohtui! Erna Husko viihtyy uuden mysteerimiehen kanssa - paljonpuhuvat kuvat
Helmikuussa Erna julkaisi Instagram-tililleen kuvan, jossa hän poseeraa jääkiekkokaukalon edustalla. Hänellä on päällään pelipaita, jonka selkään on painettu teksti Parkkali.
Suhdehuhut velloivat villeinä, mutta yllättäen Ernasta ryhdyttiin tekemään havaintoja täysin muiden mieshenkilöiden seurasta.
Esimerkiksi toukokuussa Erna lomaillessa Kreikassa hänet nähtiin kulkemassa käsikkäin tuntemattoman komistuksen kanssa.
Kuvien perusteella kyseessä ei kuitenkaan ollut Jaakko.
Näin Jaakko Parkkali reagoi Erna Huskon mysteerimieheen
Vähitellen Jaakon ja Ernan suhteesta ei käyty enää keskustelua ja lopulta someseuraajien utelut suhteesta loppuivat lähes kokonaan.
Seiska tapasi Jaakon yllättäen Myrskyluodon Maija -elokuvan kutsuvierasensi-illassa torstaina (18.1.).
Jaakko kertoo puuhailevansa edelleen aktiivisesti Youtube-videoidensa parissa. Arkeen kuuluu myös treenaamista erilaisten urheilulajien parissa.
Erna Huskoon yhdistetty Jaakko Parkkali nähtiin blondi kainalossa
Kun keskustelu kääntyy Jaakon suhdesutinoihin, mies hiljenee. Toimittaja tiedustelee tubetähdeltä, onko hänellä ollut Ernan kanssa jonkilainen suhde.
Jaakko jää tuijottamaan toimittajaa ilmeettömästi. Hiljaisuus kestää tovin.
Eli et kommentoi tätä asiaa mitenkään?
- En, Jaakko tokaisee.
Onko sinulla sellainen fiilis, että haluaisit ylipäätään löytää rakkauden elämääsi?
- Sanotaan, että mennään päivä kerrallaan, hän pyörittelee.
