Sanna Marin taituroi jäisellä tiellä korkkareissa - paparazzikuvat

Tanssii tähtien kanssa -kilpailun yleisöön saatiin sunnuntaina ministeritason vieraita, kun Sanna Marin ja Tytti Tuppurainen SDP:stä saapuivat yleisön joukkoon.
Molemmat rouvat olivat laittauneet viimeisen päälle, sillä esimerkiksi Sannalla oli kimalteleva glitterasu.
Kaksikko vilahteli televisioruudussa ja valokuvissa, mutta vasta Seiskan paparazzikuvat paljastivat, miten ministerit olivat kruunanneet asunsa: molemmilla oli nimittäin todella näyttävät, kapeakorkoiset korkkarit jalassaan.

Sanna Marin onnitteli Benjamin Peltosta TTK-voitosta - katso kuvat

Kaksikosta turva-autoon köpötteli ensin Sanna mustilla korkkareillaan. Siroilla koroilla tepastelu jäisellä asfaltilla näytti taitoa vaativalta suoritukselta, mutta pääministeri onnistui siinä kiitettävästi.

Pääministerin vanavedessä sipsutteli Eurooppa- ja omistajaohjausministeri Tuppurainen. Myös Tytti köpötteli jäisellä tiellä virheettömästi.
Miten elämä jatkuu TTK:n jälkeen? Benjamin Peltoselta yllättävä vastaus