Samu Haber kutsuttiin Linnan juhliin, muttei sinne mene – tässä syy

Samu otti osaa Alexander Stubbin presidentinvaalikampanjaan esiintyen muun muassa tämän vaalitapahtumissa.
Linnan juhlat tulevat, oletko valmis?
Useampikin näyttelijä ja muusikko on kertonut viime päivien aikana saaneensa kutsun tasavallan presidentti Alexander Stubbin ja rouva Suzanne Innes-Stubbin järjestämiin kekkereihin.
Kutsun ovat saaneet muun muassa näyttelijä Linnea Leino, muusikko Olli Halonen sekä supersiivoaja ja TikTok-tähti Auri Kananen.
Myös muusikko Samu Haber kertoi tiistaina Instagramin 24 tuntia näkyvillä olleessa stoorissaan saaneensa himoitun kutsun.

Nyt jo kuopatun Sunrise Avenuen nokkamies ei kuitenkaan punaiselle matolle, boolin ääreen lähde.
"Kiitos kutsusta"
Samu on ottanut kuvan kutsustaan, jossa hänet on tituleerattu muusikon lisäksi myös kitaristiksi.
Jutun pihvi on kuitenkin se, että hän kertoo englanniksi olevansa estynyt saapumaan.
– Kiitos kutsusta Alexander Stubb ja Suzanne Innes-Stubb. Tämä freelancemuusikko on kuitenkin kääntämässä punaisia tuoleja Berliinissä tuona iltana. Hyvää 107-vuotispäivää jo etukäteen rakas, kaunis Suomi, Samu kirjelmöi tarinassaan.

Sanojensa vakuudeksi hän on erikseen merkinnyt vielä presidentti Stubbin Instagram-tilin, jottei viesti mene valtiovallaltakaan ohi.
TVOG
Retorisesti Samu on kuitenkin tehnyt tarinaan myös kyselyn, jossa hän kysyy faneiltaan, pitäisikö hänen mennä Linnan juhliin vai The Voice of Germanyn finaaliin, jossa hän toimii yhtenä ohjelman tuomareista.
Samu otti osaa Alexander Stubbin presidentinvaalikampanjaan esiintyen muun muassa tämän vaalitapahtumissa samoin kuin myös kutsun saanut Olli Halonen.