Sampo Kaulasen ökymökit valmistuivat – hinta jopa 5800 euroa yöltä!?

Minimivaraus on kolme yötä.
Lapin liikemies Sampo Kaulanen on saanut upeat huvilansa valmiiksi.
Ex-kyläkauppias Sampo Kaulanen on saanut hulppeat huvilansa edustuskuntoon. Sammon luxury travels -verkkosivut kuvailevat tarjonnan olevan "täydellinen yhdistelmä luksusta ja Lapin luontoa Levillä". Sitä kuvaa myös aikamoinen hintalappu yöpymisen suhteen.
Sampo on aloittanut toimintansa toimimalla myös itse asiakkaiden kuskina muun muassa huvilan ja Rovaniemen lentokentän välillä. Sampo myös iloitsee, että uusia varauksia on jo tullut.
– Että kyllä tää tästä henkiin lähti, mies iloitsi Tiktok-videollaan.
Näin makoisasti Farmi-voittaja Sampo Kaulanen laittaa voittorahojaan tuulemaan!
Luksus maksaa
Sampon vuokramökkien kotisivuilla kerrotaan, että kyseessä on ainutlaatuinen majoitusvaihtoehto Levillä. Mökeistä on alle minuutin kävelymatka tuolihisseille, jotka vievät huipulle kohti laskettelurinteitä.
Kotisivuilla on toistaiseksi kaksi eri huvilaa, Penthouse Sammon sekä hänen vaimonsa, Michele "Minttu" Murphy-Kaulasen mukaan nimetty Villa Michele. Talvikaudella nettisivujen mukaan Penthousesta saa pulittaa hurjat 5800 euroa yöltä, kun sesonkikohteen ulkopuolella yksi yö maksaa 2900 euroa. Villa Michelessä saa oleskella talvikaudella hintaan 2900 euroa/yö. Kesäkaudella vuorokausihinta on 1400 euroa.
Molempien mökkien minimivarausaika on kolme yötä.
Netin varausjärjestelmä antaa kuitenkin Penthousen helmikuussa kolmen vuorokauden varaukselle hintaa 8 400 euroa, eli täysin kiveen hakattuja eivät esimerkkihinnat ole. Lisäksi nettisivujen kautta on mahdollista lähettää tarjouspyyntö.
Seiska on parasta sovelluksessa! Täysin uudistuneen Seiska-mobiilisovelluksen voit asentaa Android-laitteeseesi täältä ja iOS-laitteeseesi täältä.
Sampo Kaulanen järkyttyi hotellissa: "Ovat löytäneet noista keittimistä kalsareita"
Sampo Kaulanen yllättyi Tokion Disneylandissa - joutui maksamaan hurjan summan