Sampo Kaulanen järkyttyi hotellissa: "Ovat löytäneet noista keittimistä kalsareita"
Sampo otti riskin aamukahvinsa kanssa käyttämällä hotellin vedenkeitintä.
Vastikään Etelä-Amerikan Kolumbiassa yagé-puhdistusretriitillä käväissyt Sampo Kaulanen on jälleen reissussa, mutta tällä kertaa koto-Suomessa.
Sampo on julkaissut Instagram-tarinaansa materiaalia esimerkiksi Helsingissä sijaitsevasta ravintola Levantista sekä hotellihuoneestaan, jossa hän on viihtynyt Netflixiä katsellen.
Sampo Kaulanen kertoo matkastaan Kolumbiassa: oksennusta, kuoleman kokemista ja uudelleen syntymistä
Tänä aamuna (15.11.) hän on lähtenyt reippailemaan.
- Viiden kilsan lenkki oli tohon alkuun. Sitten pienet pikkarikahvit tähän väliin ja menoksi, Sampo toteaa kaataen samalla pullosta vettä vedenkeittimeen.
Hotellien vedenkeittimiä on ilmeisen riskaabelia käyttää, josta johtuukin lempinimi "pikkarikahvit". Sampo on jakanut saamansa yksityisviestin.
- Noissa veen keittimissä kuulemma reissumiehet pesee boksereita, viestin lähettäjä paljastaa.
Sampo Kaulanen avoimena ongelmistaan syömisen kanssa – "Olen addikti"
Boksereiden kunto huolettaa
Viestin saatuaan Sampo on kysynyt, pesevätkö hänen seuraajansa alushousunsa hotellien vedenkeittimissä. 91 % vastaajista ei pese, mutta 9 % vastaajista kertoo pesevänsä.
Uusi tieto on järkyttänyt Sampoa.
- Ensin minä ajattelin, että eihän tuo jumankauta voi olla mahdollista, mutta sitten taas kun aloin miettimään ihmisiä, kaikki on mahdollista, hän toteaa Instagram-tarinoissaan julkaisemallaan videolla.
Sampo onkin saanut vahvistusviestejä esimerkiksi kerrossiivoojilta.
- Ne sanoivat, että ovat löytäneet noista keittimistä niitä kalsareita. Oikeasti, hän kertoo.
Minttu Kaulanen avoimena lapsuudestaan: yksinhuoltajaäiti repi rahat harrastukseen
Myös boksereiden vedenkeitinkäynnin jälkeinen kunto on mietityttänyt Sampoa.
- Tuo on litran mylly ja lykkäät sinne yhdet bokserit, ja se keittää 100-asteiseksi... Se ei voi olla hyvä. Se ei kerta kaikkiaan voi olla hyvä edes sille materiaalille. Jäin miettimään, että mikset vaikka keitä sitä vettä ja vie sinne lavuaariin ja sinne vähän pesuainetta ja niskaan kylmää vettä ja hiukan lämmintä. Koska käsittääkseni pyykkiäkään ei pestä kuin siellä 30-60 välimaastossa, hän esittää ratkaisuksi.
Alushousut puhuttavat
Sampo on aiemmin ollut julkisuudessa bokseriasioiden tiimoilta.
Hän osallistui Selviytyjät Suomeen vuonna 2018, ja solmi tuolloin liiton Janni Hussin ja Kimmo Vehviläisen kanssa. Ennen finaalia he purkivat liittonsa ja sen symbolina hautasivat itselleen tärkeät tavarat.
Janni hautasi tuolloin Victoria's Secretin alushousut, kun Sampo taas kuvausten aikana kärsineet bokserinsa, joissa hän sanoi tuolloin olevan mukana "paskatahra".
Sampo kertoi kauden jälkeen Iltalehden haastattelussa, että hänen hyvät välinsä Janniin aiheuttivat jonkin verran kulmien kohottelua kotona, jossa häntä odotti vaimo Michele Murphy-Kaulanen.
- Tietenkin hän välillä on Jannista mustasukkainen, mutta ei nyt sillä tavalla, Sampo totesi.
Hän myös kertoo Mintun alkaneen oireilla ja syytellä miestään, kun tämä oli pitkään Filippiineillä kuvauksissa. Sampo kertoi Iltalehdelle, että vaimo kuvitteli päässään, kuinka hän ihastuisi bikiniasuisiin kanssakilpailijoihin saarella.