Sai pitää Bambi-koiran säälistä! Lähipiirin paljastus Sofia Belórfin kohuhäädöstä: ”Aneli itkien lisäaikaa!”

Sofia Belorf
Mainos
Mainos päättyy

Kun fitnessneito Sofia Belórf alkoi tapailla julkkiskaunotar Martina Aitolehden ex-miestä Stefan ”Stefu” Thermania, kantautui asia myös vankilassa istuvan Katiska-vyyhdin päätekijän Niko Ranta-ahon korviin, joka ei aiheesta ilahtunut.

Kun Niko päätti jättää Sofian, niin päättyivät samalla Sofian saamat taloudelliset etuudet Ranta-ahon varakkaalta perheeltä.

– Nikon isä ilmoitti Sofialle, että tämä joutuu muuttamaan välittömästi pois isän omistamasta luksusasunnosta Helsingin Erottajalta. Isä antoi Sofialle armonaikaa muutaman päivän, Sofian lähipiiristä kerrotaan.

Sofia sai aikaa kaksi päivää kerätä vähäiset tavaransa Nikon Esa-isän omistamasta Erottajan asunnosta.
Sofia sai aikaa kaksi päivää kerätä vähäiset tavaransa Nikon isän omistamasta Erottajan asunnosta.

Sofia Belórf häädettiin tylysti luksusasunnosta – Niko Ranta-ahon siskot veivät merkkilaukut!

Mainos
Mainos päättyy

Lähipiirin mukaan Sofia otti tilanteen hyvin raskaasti.

– Sofia sekosi täysin. Hän aneli Nikon isältä itkien lisäaikaa, jotta saisi hommattua itselleen asunnon. Sofia yritti myös loppuun asti väittää, että Martina olisi keksinyt koko jutun mustasukkaisuuksissaan, Seiskalle kerrotaan.

Tylysti miljoonakodista häädetty Sofia Belórf: Löysin uuden asunnon!

Isä oli kuitenkin asiassa ehdoton eikä säälinyt Sofiaa.

Bambi-koira jäi säälistä Sofialle.
Bambi-koira jäi säälistä Sofialle.

– Isä lähetti Nikon siskot hakemaan Sofian luota Nikon maksamia tavaroita. Siskojen matkaan Sofialta lähti muun muassa merkkivaatteita, laukkuja ja tyyris kännykkä. Sofiaa kiellettiin viemästä asunnosta huonekaluja.

– Nikon ostaman Bambi-koiran he päätivät antaa Sofian säälistä pitää, sillä se on ennättänyt kiintyä emäntäänsä.

Mainos
Mainos päättyy

Paparazzikuvat! Stefan Therman ja Sofia Belórf juhlivat läpi yön – kohuparia kuskattiin limusiinilla!

Seiska tavoitti Sofian vapun jälkeen kommentoimaan äkkilähtöään Nikon isän luksusasunnosta.

Hän kiistää, että olisi anellut Nikon isältä jatkoaikaa Helsingin-kodissa asumiselleen. Merkkilaukkujen lähtemistä siskojen matkaan Sofia ei kiistänyt.

– Sitä en halua kommentoida.

 
Mainos
Mainos päättyy
Ladataan