Raskaana oleva Anniina Valtonen työn touhussa - ihastuttava masukuva

Raskaana oleva Anniina Valtonen työn touhussa - ihastuttava masukuva

Anniina Valtosen loma on ohi, ja hän on palannut työn touhuun. Hän kertoi elokuun alussa odottavansa lasta.

Mainos
Mainos päättyy

Suosikkimeteorologi ja -juontaja Anniina Valtonen, 33, kertoi elokuun alussa odottavansa lasta.

Katso tuoreimmat Seiskan viihdeuutiset:

Anniina kertoi raskaudestaan Instagram-sivullaan julkaisemallaan kauniilla masukuvalla. 

- Saatan peittää kesälomani jälkeen sääkartoilta osan Itä-Suomea, Anniina kirjoitti.

Mainos
Mainos päättyy

Lisäksi hän julkaisi ennen Twitterinä tunnetussa X:ssä ultraäänikuvan, jonka totesi olevan vihoviimeinen tweettinsä. 

- Tästä havaintokuvasta pystyy päättelemään tulevaa, mutta ei säätä. Twitter ei ole enää entisensä, enkä kaipaa elämääni negatiivisuutta, hän totesi palveluun kirjoittamassaan julkaisussa.

Anniina Valtonen julkaisi ultraäänikuvan – teki samalla yllättävän päätöksen

Anniina on palannut lomaltaan täyteen työn touhuun. Hän julkaisi Instagram-sivullaan tänään (11.8.) ihastuttavan kuvan, jossa osoittaa sääkarttaa yllään kirkkaanpunainen mekko ja valkoiset tennarit. 

- Takana ensimmäiset säälähetykset, joihin vauhtia potki pikkuinen masussa, Anniina kirjoittaa kuvatekstissä.

- Nauttikaahan viikonlopun säistä! hän sitten toivottaa.

Mainos
Mainos päättyy

Raskaana oleva Anniina Valtonen selventää myrskyuutisointia - ''kahta sorttia''

Anniinan liki 30 000 seuraajaa ovat sangen innoissaan suosikkinsa ilouutisesta, ja ihastuneet hehkutukset ovat täyttäneet julkaisun kommenttiosion.

- Ihana Anniina & pikkuinen, seuraaja ihastelee.

- Onnea odotukseen koko perheelle, eräs toivottaa.

- Oi ihana nähdä kun mahasi pyöristyy pikku hiljaa, nauti ihanista odotuksen hetkistä ja niistä hellistä pikku potkuista. Ihanaa odotusta koko perheelle, kommentoija toivottaa.

- Kiitos! Potkuissa alkaa olla jo vähän voimaa, ja ne saa minutkin välillä säpsähtämään kun isku tulee ”väärään” kohtaan, Anniina oikaisee.

- Hyvin näkyi tuo Itä-Suomikin vielä, seuraaja murjaisee liittyen Anniinan aiemman päivityksen heittoon.

Mainos
Mainos päättyy

Anniina Valtonen jyrähtää: "Tämmöinen uutisointi vie luottamusta meidän työltä"

Vantaalla miehensä ja koiransa kanssa asustava Anniina on pitänyt rakkauselämänsä suhteellisen yksityisenä.

Meteorologi on kuitenkin kertonut aikaisemmin Radio Novan podcastissa tavanneensa puolisonsa jo 16-vuotiaana.

Anniina Valtonen koki haastateltavan painajaisen – juontajan hämmentävä käytös sai kauhistumaan

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan