
Pyry Soirin kanssa reissaava Sara Sieppi jyrähtää Namibiasta: "Ei mitenkään 200 euron arvoinen"
Somevaikuttaja ja entinen Miss Suomi Sara Sieppi, 31, päivittää kuulumisiaan Afrikasta.
Video: Sara Sieppi seurustelee Pyry Soirin kanssa
Sara Sieppi reissaa parhaillaan Afrikassa, jossa hän on lumoutunut paikallisesta luonnosta ja eläimistä.
Luksuslomalla Sara on käynyt safareilla ja kokenut monia elämyksiä, mutta myös pientä arvosteltavaa riittää. Sara arvioi majoituspaikkaa, johon hän on merkinnyt Gondwanan Etosha Safari Lodgen, joka netissä luokitellaan kolmen tähden hotelliksi.
- Yövyttiin tosiaan yks yö täällä ennen lähtöä Etoshaan. Maisemat olivat upeat, mutta huone aika perus ja ei mielestäni mitenkään 200 euron arvoinen, Sara kirjoittaa Instagramin tarinoissaan.
Sara Sieppi lähti ulkomaille: "Erilainen joulu"
Reissunainen teki afrikkalaisista majoituspaikoista kuitenkin yhden huomion.
- Plussaa täällä se, että kaikissa mestoissa on todella siistiä!
Somessa Sara on jakanut kuvia luonnon lisäksi myös hotellien sisustuksista ja tällä kertaa myös makuuhuoneesta.
- Yks pieni skorppari oli kiinni verhoissa, mutta muuten selvittiin vähällä, Sara kertoo skorpionin kohtaamisestaan.
Sara Sieppi suuntasi Afrikkaan - miesystäväkö syynä eksoottiselle matkakohteelle?
Sara on reissunsa rakkaansa, jalkapalloilija Pyry Soirin kanssa, joka on myös julkaissut matkaltaan kuvan samoista helteisistä maisemista. HJK:ssa jalkapalloa pelaavalla Pyryllä on sukujuuria Namibiassa, ja miehellä onkin Suomen lisäksi myös Namibian kansalaisuus.
Sara kertoi Etoshassa olevan päivällä 36 astetta lämpöä, joten parin joulun vietto sujuu jouluihmisenä tunnetun Saran perinteistä poiketen.
Salakuvat lemmenlomalta! Sara Sieppi ja jalkapallorakas Pyry Soiri romanttisina Kreikassa