Podcast: Martina Aitolehdeltä yllättävä paljastus

Podcast: Martina Aitolehdeltä yllättävä paljastus

Martina suunnittelee parhaillaan häitä australialaispuolisonsa kanssa.

Mainos
Mainos päättyy

Hyvinvointivaikuttaja Martina Aitolehti, 42, keskustelee podcastissa ex-puolisonsa kanssa muuttohaaveistaan.

Arkistovideolla Esko Eerikäinen kertoo väleistään Martina Aitolehteen:

Martina & Esko -podcastin tuoreimmassa jaksossa keskustellaan tällä kertaa lasten itsenäistymisestä sekä elämästä tämän jälkeen. Esko Eerikäinen, 51, on kertomansa mukaan sysännyt esimerkiksi vakavaan parisuhteeseen hyppäämistä, sillä hän on odottanut aikaa, jolloin lapsista ei ole enää niin suurta vastuuta. 

Mainos
Mainos päättyy

Eskolla ja Martinalla on yhdessä 15-vuotias tytär Victoria. Martinalla on tämän lisäksi 12-vuotias tytär Isabella. Tyttären isä on kohuliikemies Stefan Therman.

Esko ja Martina päätyvät pohtimaan muun muassa sitä, missä he tulisivat itse asumaan lasten "lennettyä pois pesästä".

– En ole kyllä miettinyt, että lähtisin ulkomaille, Esko toteaa.

– Mä olen haaveillut siitä, oikeastaan aina. Ja mä en oikeastaan tiedä, minkä ihmeen takia en ole tehnyt sitä ennen kuin lapset ovat syntyneet, Martina pohtii.

Tämän jälkeen Esko heittää ilmoille kysymyksen, joka on varmasti mietityttänyt monia kaksikon faneja.

Mainos
Mainos päättyy

– Lähdetkö sä Australiaan?

Martina on seurustellut jo tovin australialaisen liikemiehen kanssa. Pariskunta on myös kihloissa ja suunnittelee parhaillaan häitään.

– En mä usko, että mä sinne lähden, Martina yllättää.

– Okei. Joo se on meille vähän kauempana sitten, Esko örähtää, aivan kuin aiheesta olisi keskusteltu jo aiemminkin.

Tämän jälkeen Esko ehdottaa kysyvästi muuttoa Espanjaan.

– Mä voisin hyvin asua Marbellassa. Ah, mä rakastan Marbellaa. Voisin hyvin asua siinä, Martina hehkuttaa.

Mainos
Mainos päättyy

Hän korostaa, että maailmassa on paljon hyviä paikkoja, mihin hän voisi kuvitella muuttavansa. Maassa tulisi olla valoa ja mahdollisuuksia "pyörittää laadukasta bisnestä".

Tällä hetkellä Martina työskentelee oman treeniohjelmansa parissa, joka on mahdollista ostaa netin kautta omaan käyttöön.

Esko juontaa puolestaan radiolähetyksiä Radio Novalla. Molemmat asuvat tällä hetkellä pääkaupunkiseudulla.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan