"Olin lumoutunut" - katso, miltä kahdeksan vuotta naimisissa olleet Koop Arponen ja Cordelia-vaimo näyttävät nykyään

koop arponen
Mainos
Mainos päättyy

Vuoden 2008 Idols-laulukilpailun voittaja Koop Arponen, 38, juhlii tärkeää vuosipäivää. Hän meni kahdeksan vuotta sitten naimisiin brittiläisen vaimonsa Cordelia Arposen kanssa. 

Koop kertoo uusimmassa Instagram-julkaisussaan, kuinka tapasi tulevan vaimonsa 16 vuotta sitten pohjoisenglantilaisessa kaupungissa nimeltä Scarborough.

Idols-voittajalle perheenlisäystä! Koop Arponen sai toisen poikansa – isällä jo selkeät suunnitelmat kasvatuksesta

Koop oli esiintymässä paikallisessa pubissa, kun hänen ystävänsä esitteli Cordelian hänelle. 

Mainos
Mainos päättyy

- Kun hän ensimmäistä kertaa puhui minulle, tuntui että oksennan. Olin lumoutunut kaikesta hänessä ja rakastuin välittömästi, Koop kirjoittaa vapaasti suomennettuna. 

Cordelian saksofoninsoittotaidot tekivät Koopiin sellaisen vaikutuksen, että hän kertoi ystävälleen aikovansa mennä naimisiin joku päivä kyseisen saksofonistin kanssa. 

Mikä yllätys! Koop Arponen villitsi ruotsinlaivalla – nousi lavalle yökerhossa ja veti kaksi biisiä: ”En oo kuuteen vuoteen esiintynyt”

Julkaisuun on liitetty kyyhkyläisten nostalginen nuoruuskuva sekä useita muitakin kuvia suhteen varrelta. 

- Poikamme eivät voisi toivoa parempaa äitiä ja en itse voisi toivoa parempaa elämänkumppania.

Koopin mielestä tarinan opetus on, että kannattaa välillä käydä pubissa, sillä se saattaa muuttaa elämän.

Mainos
Mainos päättyy

Lontoossa perheen perustaneilla Koopilla ja Cordelialla on kaksi poikaa, joista nuorimmainen syntyi viime vuonna. Perhe asuu nykyisin Seinäjoella.

Tiesitkö? HS: Nämä Idols-tähdet ovat toistensa lapsien kummisedät – muksuilla vain vuosi ikäeroa!

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan