Ohhoh, Ex and the City -Nori paljastaa - riiteli Rasmuksen kanssa kuvauksissa: "Toivon, ettei sitä näytetä telkkarissa"
Ex on the Beach Suomen ensimmäiseltä kaudelta tuttu Nori Latifi, 25, teki odotetun paluun sarjan spin-off-versioon, Ex and the City Suomeen.
Nori kertoo ottaneensa yhteen Rasmuksen kanssa kuvauksissa.
- No tuo Rasmushan on.. Tiesin minkälainen hän on ennen kuin tulin kuvauksiin, joten osasin varoa häntä. Huomasin, että hänellä on järkyttävät itsevarmuusongelmat, Nori sanoi Seiskalle.
Norin mukaan hän yritti kannustaa ja auttaa Rasmusta, mutta tuloksetta.
- Se kostautui sillä tavalla, että hän puhui minusta paskaa, tosi-tv-könsikäs paljastaa.
Nori ei halunnut riidellä asiasta, vaan hän yritti selvittää tilanteen keskustelemalla Rasmuksen kanssa.
- Kysyin häneltä suoraan, että miksi hän teki noin, kun yritin vain auttaa häntä. Rasmus meni aivan lukkoon! Mielestäni hän teki siitä liian ison numeron. Yritin keskustella, ja Rasmus puolestaan riiteli, Nori täräyttää.
Norin mukaan muut sinkut tykkäsivät hänestä enemmän, eikä Rasmus pitänyt siitä.
- Pullonpyörityksessä piti valita porukan mukavin äijä, ja muut valitsivat minut. Rasmusta alkoi v*tuttaa se aivan v*tusti!
- Hän puhui jatkuvasti itsensä pussiin. Vaikka hänellä oli se maine edelliseltä kaudelta, niin halusin antaa hänelle mahdollisuuden.
Yllätyskihlat?! EOTB-Julian vasemmassa nimettömässä komeilee sormus - näin hän vastaa huhuihin
Nori muistelee, että keskustelu eskaloitui pahasti.
- Toivon, ettei sitä kohtausta näytetä telkkarissa. Minun puoleltani se oli keskustelua, mutta Rasmus meni ihan paniikkiin ja alkoi sössöttää. Hänen mielestään se oli riitelyä, Nori toteaa.
Ex and the City Suomen kaksi ensimmäistä jaksoa nyt discovery+-palvelussa.