Myynti-ilmoitus julki! Stefan Thermanin ja Sofia Belórfin lyhytaikaista rakkauskotia kaupataan 1,15 miljoonalla eurolla: julkkisvälittäjä riensi Stefun avuksi - kuvat ja video!

Stefan Therman ja Sofia Belórf koti
Mainos
Mainos päättyy

Kohuliikemies Stefan Thermanin hankkima ökytalo on laitettu myyntiin. Tuoreesta Oikotie.fi-sivuston myynti-ilmoituksesta selviää, että 271,5-neliöiden erillistalolukaalin hintapyyntö on peräti 1,15 miljoonaa euroa. 

Talo on Stefun ja hänen exänsä Sofia Belórfin entinen lemmenpesä. Sofia esitteli taloa Seiskalle syyskuun lopulla, kun hän ja Stefu olivat vielä pariskunta. He muuttivat taloon vain kaksi kuukautta sitten, syyskuun puolivälissä.

Ero tuli jo lokakuun puolivälissä, vain kuukausi muuton jälkeen. Tuolloin Stefu ilmoitti Instagramissa eronneensa Sofiasta.

Kotiesittely

Stefan Therman ilmoitti sokkierosta - Sofia Belórfilta täysin yllättävä reaktio somessa!

Mainos
Mainos päättyy

Seiska uutisoi jo marraskuun alussa, että Stefu ilmoitti somessa talon tulevan pian myyntiin. Tuolloin Stefu kertoi Instagram-tilillään talon tulemisesta myyntiin.

Sofia

Salamakäänne: Sofia Belórfista eronnut Stefan Therman laittoi ex-parin lemmenpesän myyntiin - muuttivat luksuskotiin vain 2 kuukautta sitten! Katso video talon sisältä!

Tuoreesta myynti-ilmoituksesta selviää, että Stefun talon kiinteistövälittäjänä toimii kukapa muu kuin julkkiskiinteistövälittäjä Mira Kasslin, jonka Stefu on saanut avukseen talon myymisessä.

Ilolientä! Julkkiskiinteistönvälittäjä Mira Kasslin nostatti kulmakarvoja ökyhotellissa – kuva!

Espoossa sijaitseva 300 neliön hulppea erillistalo kätkee sisälleen kaksi makuuhuonetta, työhuoneen, avokeittiön ja olohuoneen, ylellisen kylpyläosaston ja kodinhoitohuonetilat. Stefu oli myös rakennuttanut oman walk-in-closet -vaatehuoneen Sofialle. 

Entisestä taloyhtiön uimahallista erillistaloksi remontoitu rakennus sijaitsee keskeisellä paikalla kerrostalokompleksien keskellä merellisessä Espoossa. Takapiha rajoittuu metsäiseen kevyenliikenteenväylään, joka on alueen asukkaiden suosittu lenkkipolku.

Mainos
Mainos päättyy
Sofia
Stefan Therman ja Sofia Belórf koti

Tuoreessa myynti-ilmoituksessa hehkutetaan, että ökytalo on sisustettu laatua tinkimättä. 

- Päämakuuhuoneen kruunaa näyttävä valkoinen avotakka, sekä makuuhuoneen vieressä sijaitseva tyylikäs vaatehuone. Valkoista marmoria hehkuvat kylpytilat ovat sijoitettu makuuhuoneen lähelle. Päämakuuhuoneesta on käynti koko talon levyiselle suojaisalle terassille. Kauttaaltaan asunnossa käytetty tyylikäs ja toimiva korkkilattia on erinomainen niin arjessa kuin juhlassa. Isot näyttävät ikkunat, sekä upeat kattoikkunat takaavat runsaan valon ja ilmavan tunnelman asuntoon, myynti-ilmoituksessa kerrotaan. 

Talo on rakennettu vuonna 1975.

Ohikulkijat kurkkivat sisään! Sofia Belórf avasi kohuparin uuden luksuskodin ovet Seiskalle – kuvat ja video!

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan