Muistatko vielä Idols-laulaja Kristiina Braskin? Tältä hän näyttää nykyään

Kristiina Brask
Mainos
Mainos päättyy

Kristiina Brask oli yksi vuoden 2007 Idols-laulukilpailun osallistujista.

Kisan finaalissa hän lauloi Teleksin biisin Tuulilasin nurkkaan

Samalla kaudella ollut Anna Abreu sijoittui toiseksi, Ari Koivunen taas voitti kisan.

Kolmannen sijan finaalissa napannut 16-vuotias Kristiina sai levytyssopimuksen, ja pian hänen äänensä kaikui radioissa Nyt mä meen -kappaleen muodossa. 

Mainos
Mainos päättyy

BB:stä tuttu Sofia Tuomola julkaisi sairaalakuvan Thaimaasta – ”Pelottaa”

Kristiina Brask
Kristiina hurmasi äänellään Idolsissa.

Idols-vuonna häneltä ilmestyi esikoisalbumi Silmät sydämeeni, ja kaksi vuotta myöhemmin toinen albumi Kuivilla susta.

Vielä vuonna 2010 hänet nähtiin mukana Kuorosota-ohjelmassa, ja seuraavana vuonna hän kisasi Syksyn sävelessä kappaleella F32. 

Sittemmin häneltä on ilmestynyt biisejä harvakseltaan, ja hän on pitänyt matalaa profiilia julkisuudessa. Laulajalta on julkaissut muutamia hengellisiä kappaleita, jotka löytyvät Spotifysta.

Kristiina Brask
Tässä Kristiina vuonna 2008.

Ilta-Sanomat kertoi vuonna 2018, että laulaja tekee töitä luokanopettajana ja gospel-laulajana.

Mainos
Mainos päättyy
Kristiina Brask
Kristiinan ensimmäinen albumi ilmestyi vuonna 2007.

Tästä syystä KUUMAA-yhtye keskeytti eilisen keikkansa Torniossa

Nyt popmusiikista luopunut Kristiina, 32, on antanut teemahaastattelun Nurmijärven Uutisille ystävyyteen liittyen. Artikkelissa on myös useita tuoreita kuvia laulajasta.

Haastattelusta paljastuu, että Leppävirralta Sorsakoskelta kotoisin oleva Kristiina asuu nykyään Joensuussa.

Alla olevasta upotuksesta pystyt katsomaan kuvan laulajasta viime kesältä.

Tältä Jannika B näytti Idolsissa – video 17 vuoden takaa

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan
Muistatko vielä Idols-laulaja Kristiina Braskin? Tältä hän näyttää nykyään