Mitä ihmettä? Anni Ihamäki juhlisti jo hääpäiväänsä - naimisiinmenosta vasta 7 kuukautta

Anni Ihamäki
Mainos
Mainos päättyy

Juontaja Anni Ihamäki, 40, paljastaa juhlistaneensa erikoista virstanpylvästä hauskalla tavalla.

Anni meni naimisiin Hovimuusikkona tunnetun Ilkka Ihamäen kanssa viime vuoden elokuun 14. päivä. Häistä on nyt siis tasan seitsemän kuukautta.

Vaikka kyseessä ei vielä ole edes pumpuli- tai paperihääpäivä, on Anni jo tuoreen Instagram-päivityksensä mukaan ottanut ilon irti avioliitossa eletystä ajasta.

- Yhtäkkiä huomasin, et ollaan oltu naimisissa JO SEITSEMÄN kuukautta tänään! Sehän on taas aivan riittävä syy postata näitä, hän kirjoittaa nauravien emojien kera.

Mainos
Mainos päättyy

Anni Ihamäki julkaisi suloisen perhevideon: "Isi on pingviini"

Vitsikäs juhlapäivitys sisältää upeita hääkuvia pariskunnan suuresta päivästä.

- Juhlimme hääpäiväämme yrittämällä katsoa edes 10 minuuttia Pohjoisen Tähti-sarjaa telkkarista. Eilen ja toissailtana onnistuttiin katsomaan n. 5 min ennen kuin molemmat nukahti, Anni veistelee.

Juontajasta hyvä asia kuitenkin on, että tuolla tavalla katsomalla sarjoista riittää nautittavaa todella pitkäksi aikaa.

Anni juontaa seuraavaa Huvila & Huussi ohjelman kautta, joka alkoi eilen Nelosella.

Anni Ihamäki palaa Huvila & Huussi -ohjelmaan – tällä kertaa juontajana: ”Muistan sen epäuskoisen onnen, kun…”

Mainos
Mainos päättyy
Mainos
Mainos päättyy
Ladataan
Mitä ihmettä? Anni Ihamäki juhlisti jo hääpäiväänsä - naimisiinmenosta vasta 7 kuukautta