Mimosa Willamo saa tylyä palautetta: "Ikävä kyllä..."

Mimosa Willamo
Mainos
Mainos päättyy

Näyttelijä Mimosa Willamo, 28, valmistautuu parhaillaan uusien äänikirjojen lukuprojekteihin.

Mimosa julkaisi perjantaina (20.1.) itsestään kuvan, jossa hän istuskelee kotisohvalla höyryhengityslaitteeseen puhallellen.

Instagramin tarinoihin julkaistun kuvan yhteydessä Mimosa ilmoittaa ryhtyvänsä pian lukupuuhiin. Kuluvan vuoden aikana näyttelijä tulee lukemaan ainakin neljä teosta äänikirjaksi. Hän ei paljasta minkälaisista kirjoista on kysymys.

Mimosa on lukenut viime vuosien aikana ainakin teokset Kai minä halusin tätä (Sisko Savonlahti), Onnellisten saari (Eeva Louko) sekä Ilonpilaaja (Anni Ihlberg). 

Mainos
Mainos päättyy

Näyttelijä Mimosa Willamolta yllättävä purkaus vuodesta 2022: "Meni ihan pask*nvitu**si"

Mimosa on menestynyt näyttelijänä ja saanut työstään tunnustuksia muun muassa Jussi-palkintojen muodossa.

Äänikirjojen lukijana Mimosa on sen sijaan saanut hieman erilaista palautetta.

Tarinoihin jaetuissa kommenteissa monet kuvailevat Mimosaa monotoniseksi lukijaksi.

- Lukija turhan monotoninen minun makuuni - ajatus alkaa harhailla ja unettaa.., eräs kirjoittaa.

- Ikävä kyllä samaa mieltä, kuin moni edellä: olisin halunnut kuulla tämän kirjan, mutta Mimosa Willamon monotoninen tapa lukea saa ajatukset harhailemaan ja tekee keskittymisestä vaikeaa. Tämä on jo toinen kirja, jonka kuuntelun päätin jättää saman lukijan vuoksi kesken, toinen ilmoittaa.

Mimosan saama palaute on raadollista luettavaa. Yksi tuntemattomaksi jäänyt palautteen antaja kuvailee näyttelijää yhtä aikaa värittömäksi, mutta liian dramaattiseksi.

Mainos
Mainos päättyy

Näyttelijän tapa eläytyä tarinoiden hahmojen ääniin ei ole saanut kannatusta.

- Hyvän kirjan pilasi erittäin huono, monotonisella äänellä lukeva lukija! Toivottavasti ette jatkossa käytä tuota lukijaa.

- Edelliset arvijoitsijat ovat oikeassa. Veltto, eleetön ja monotoninen lukijaääni tekee kirjan kuuntelemisesta mahdotonta kestää. Jäi heti alkuunsa kesken.

Mimosa on osannut ottaa saamansa kommentit huumorilla vastaan.

- Ei voi kauhalla vaatia jos on lusikalla annettu. Kevään mittaa tulossa ainakin neljä teosta monotonisella, unettavalla äänellä.

Näyttelijä Mimosa Willamon yllätysuutinen: "Haettiin aamulla yhteisen kodin avaimet"

Mainos
Mainos päättyy

Hän muistuttaa, että on saanut negatiivisten palautteiden lisäksi myös kannustavia kommentteja.

- Joo joo on siellä hyvääkin palautetta mutta se ei oo yhtä viihdyttävää..

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan