Martina Aitolehti julistaa rakkauttaan somessa: "Mun ikioma lätkäjätkä!" - Tuure Boeliukselta melkoinen letkautus kommenteissa

Martina Aitolehti ja Hannu Pikkarainen
Mainos
Mainos päättyy

Seiska uutisoi taannoin Martina Aitolehden, 38, elämään ilmestyneestä uudesta komistuksesta, kun kohukaunottaren suhde ex-jääkiekkoilijaan Hannu Pikkaraiseen, 37,  paljastui. Hank-lempinimelläkin tunnettu komistus on nähty usein urheilemassa Martinan kanssa.

Teräskuntoinen Martina on viime päivinä huhkinut Vierumäen kauniissa maisemissa, ja sosiaalisen median perusteella hän on muun muassa lenkkeillyt ja uinut. Luonnonkauniista ympäristöstä Martina myös julkaisi Instagram-päivityksen, joka huokuu kesäistä lempeä.

- Mun ikioma lätkäjätkä <3. Niin kiitollinen, että saan jakaa elämää just sun kanssa. Meillä on aika hiton kova tiimi kasassa, Martina julistaa rakkaudentäyteisen päivityksen kuvatekstissä.

Salasuhde paljastui! Martina Aitolehti löysi uuden rakkaan lätkä-Hannusta – paparazzikuvat Seiskassa!

Mainos
Mainos päättyy

Hannu vastasi kirjoitukseen rakastavasti.

- Oot rakas maailman paras tiimikaveri mulle, entinen kiekkokarpaasi leperteli.

Päivitys on kerännyt runsaasti ihastelevia kommentteja, joissa muun muassa kehutaan pariskuntaa näyttäväksi. Sitä urheilullinen pari kieltämättä onkin, mutta kommenteista löytyy myös huumoria.

Laulaja ja tubettaja Tuure Boelius, 20, nähdään Martinan kanssa Iholla-sarjassa. Tuure lohkaisikin Martinan tunteikkaaseen päivitykseen ehkä kaikista hauskimman kommentin. 

- Villen ja Hannun pitäis tavata, Tuure lohkaisi viitaten muutaman vuoden takaiseen Lätkäjätkä Ville -hittiinsä.

Heila löytyi helluntaiksi! Ex-jääkiekkolija Hannu Pikkarainen hehkuttaa Martina Aitolehteä: ”Halusin nyt vaan kertoa…”

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan