Martina Aitolehden rakas Stefan Therman kiistää yhteydet konkurssifirmaan – ”En tiedä heidän tilanteestaan mitään”

Martina Aitolehden Stefan-rakas kiistää yhteyden konkurssifirmaan.
Mainos
Mainos päättyy

Martina Aitolehden kihlatun Stefan Thermanin isältään perimä Kiinteistövälitysliike Asuntotuomarit Oy ajautui viime vuonna konkurssiin. Stefan toimi yrityksen ainoana hallituksen jäsenenä sekä toimitusjohtajana vuosina 2012-2016.

Synkkä varjo kesähäille: Martina Aitolehden rakas Stefan Therman käräjille – perheyhtiö konkurssiin!

Seiska tavoitti Stefanin, joka kiisti tietävänsä yhtiön tämän päivän asioista mitään.

– En ole liittynyt kyseiseen yritykseen kahteen vuoteen, enkä tiedä heidän tilanteestaan mitään. En myöskään ole missään heihin liittyvässä asianomainen millään tavalla, Seiskan tavoittama Stefan viestii.

Helsingin käräjäoikeudesta kuitenkin vahvistetaan, että Stefan on velallisen edustajana yrityksen konkurssikäsittelyssä.

Mainos
Mainos päättyy

Martina Aitolehden kihlatun Stefan Thermanin vaikeudet jatkuvat: ensin meni perheyhtiö nurin, nyt rikolliset iskivät luksuskelloliikkeeseen - satojen tuhansien saalis! Kuvat!

Yhtiöllä ei ole ollut Stefanin jälkeen toimitusjohtajaa, ja hänen paikkansa yrityksen hallituksessa otti julkkispiireissä tunnettu 36-vuotias mies. Myös hän on oikeudessa Stefanin tavoin velallisen edustajana.

Konkurssijutun käsittelyn piti alkaa pari viikkoa sitten Helsingin käräjäoikeudessa, mutta istuntoa siirrettiin.

Käräjäoikeuden mukaan yhtiön on hakenut konkurssiin verottaja ja työeläkeyhtiö.

Seiskasta

TILAA SEISKA TÄSTÄ!

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan