Manuela Boscon yllättävä aluevaltaus

Kuvataiteilijana tunnettu Manuela hyppäsi uusiin kuvioihin.
Monitaituri Manuela Bosco, 42, on hypännyt uuteen projektiin.
Manuela on tehnyt yllättävän aluevaltauksen sisustamisen parissa. Hän kertoo asiasta Instagram-päivityksensä yhteydessä.
Kuvataiteilijanakin tunnettu Manuela kertoo avanneensa uuden palvelun, sillä hän on ollut lapsesta asti sisustamisesta innostunut.
– Saatoin herätä keskellä yötä vaihtamaan huoneenjärjestystä - koska en saanut rauhaa ennen kuin huoneen energiat oli järjestelty uudelleen.Nyt olen tullut elämässäni kohtaan, jossa haluan tarjota tätä palvelua myös muille. Olen sisustanut lukuisia koteja, mökkejä, shoppeja, myymälöitä, pop-up putiikkeja ja tiloja elämäni aikana, hän luettelee.
Ei perinteinen palvelu
Manuela hyödyntää nyt kokemustaan tiimiläisensä kanssa. Manuelaa avustaa designer ja stylisti.
– Yhdessä meillä on valtava voima muuttaa tiloja kauniiksi, sielua helliviksi ja inspiroiviksi, nopeasti ja luontoa kunnioittaen. Arvostamme käsityöläisyyttä, designia ja taidetta, ja meillä on erittäin hyvät kontaktit ja vuosikymmenten kokemus vintage -ja second-hand liikkeissä kiertämisestä, hän mainostaa.
Päivityksessään Manuela sanoo kaksikon olevan aarrehaukkoja ja painottaa vielä, ettei kyseessä ole perinteinen sisustuspalvelu.
"Ihan mieletön"
Esimerkiksi hyvinvointiyrittäjä Jutta Larm on hehkuttanut Manuelan ilmoitusta.
– Ihan mieletön palvelu! hän on kommentoinut asiaa.
Manuela on tunnettu kuvataitelijan uransa lisäksi yleisurheilutaustastaan aitajuoksijana, mutta myös näyttelijänä ja kirjailijana. Hän on naimisissa muusikko Tuure Kilpeläisen kanssa.