"Maistuu, maistuu" - Jethro Rostedtin ökyasunnosta ei kalja lopu kesken - näin kiinteistöveijari asuu Aurinkorannikolla: kuvat!

Seiska vieraili Jethro Rostedtin, 45, udessa ja hulppeassa loma-asunnossa Espanjassa. Useita asuntoja omistava Jethro on tehnyt tällä kertaa poikkeuksen ja muuttanut vuokralle.

Jethro Rostedt teki poikkeuksellisen asuntoratkaisun Aurinkorannikolla – tässä syy
Uudehko kerrostalo sijaitsee jyl-hän rinteen päällä. Ajomatka mutkittelevaa tietä pitkin Fuengirolan keskustaan kestää vartin.

Modernisti sisustettu sadan neliön kattohuoneisto kätkee sisäänsä kaksi makuuhuonetta, suuren avokeittiön sekä koko kerrostalon mittaisen ulkoterassin. Sieltä avautuu komea näkymä Välimerelle ja läheiseen keskustaan.
Jethro Rostedt tilittää ahdinkoaan: Rämmin velkasuossa!
Terassilla on myös arvokas kaasugrilli sekä hienot auringonottotuolit.

Koska asunnon omistaja on suomalainen menestynyt liikemies, asunnosta löytyy tietenkin myös sauna.
– Täällä on kaikki pelit ja vehkeet. Eihän sitä tiedä, että jos tarpeeksi tähän miellyn, niin vuokraisäntä heltyisi myymään minulle asunnon, liikemies naurahtaa iloisesti.
Miljoonavelat veivät Jethro Rostedtin yöunet: Kaikki ongelmat kaatuivat päälle samanaikaisesti

Jethrolla on ollut asunto Espanjassa jo vuosia. Ensimmäisen Espanjan-kämppänsä Jeti hankki vuonna 2018 Mijaksen vuoristokylästä, mutta myi sen ja muutti rannan tuntumaan.
– Asunnon sijainti ja mukavuudet sulattivat meikäläisen. Kuumana kesäpäivänä lämpötila tosin nousee todella korkeaksi, sillä tänne paistaa aurinko koko päivän. Silloin huoneisto on melkoinen pätsi.
– Pätsistä puheenollen en ole tässä keittiössä vielä kokkaillut kertaakaan. Tuolla kylillä on niin monta hyvää ruokapaikkaa, että siellä tulee syötyä päivittäin.