Maisa Torppa kyllästyi photoshopattuihin kuviin: Tässä on teille suomalainen nainen aamulla - arvet, selluliittia ja "aivan saakelin isot silmäpussit"!

Kohukaunotar Maisa Torppa ottaa Instagramissa kantaa kuvien muokkaamiseen sosiaalisessa mediassa.
- Ei sais mennä huuruun mutta mulla meni nyt! Somessa on vuosien mittaan tullut vastaan useita ”photoshop vs real” kuvia. Niissä niitä muka muokkaamattomia versioita on suurinta osaa käsitelty rankalla kädellä ja sitten krokotiilinkyynel silmänurkassa kerrottu kuinka paljon vaati julkaista kuva jossa näkyy sentin kokoinen arpi. Tässä on teille suomalainen nainen aamulla. ILMAN photoshoppia ja meikkiä! Mulla on vatsassa tähystysleikkaus arvet viidestä eri vatsan alueen leikkauksesta ja aivan saakelin isot silmäpussit! Mutta ylpeydellä kannan ne. Ja arvatkaa mitä... multa löytyy myös selluliittia, Maisa julistaa.
Eilen maanantaina (9.1.) kaunotar julkaisi blogissaan erikoisen vinkin - hän nimittäin kertoi hoitavansa hiuksiaan jättämällä ne kokonaan pesemättä.