Luksusta! Vappu Pimiä suuntasi bisnesluokassa lomalle - ensimmäinen kuva

Suosikkijuontaja Vappu Pimiä matkaa jouluksi Los Angelesiin. Reissusuunnitelmat käyvät ilmi Vapun Instagramista. Onnellinen suosikkijuontaja on nimittäin jakanut iloisen valokuvan lentokoneesta.
Kuvassa hymyilevä juontajakonkari kohottaa kuohuviinilasia seuraajilleen. Vapulla on yllään rento huppari ja kaulassa maski valmiina loppumatkaa varten.
Kuvan saatteeksi Vappu on kirjoittanut:
- Suuntaamme matkaan! Los Angeles -tyypit, pian nähdään.
Kommenttikentässä hauskaa reissua toivottavat ainakin Mikko Leppilampi, Antti Luusuaniemi, Anni Hautala, Ile Uusivuori ja Sampo Kaulanen.
Instagramin tarinaominaisuudella puolestaan selviää, että Vappu perheineen lomailee joulun yli Los Angelesissa.
Vappu kertoo tarinassaan saaneensa reissun järjestymään ilokseen myös vanhemman tyttärensä koulun suhteen. Nuorempi ei ole vielä koululainen, joten tämän osalta mitään sen suurempia erikoisjärjestelyitä ei tarvittu.

Viikonloppuna Seiska uutisoi Vappu Pimiän järjestämistä syntymäpäiväkekkereistä.
Suosikkijuontaja järjesti mysteerimieheksi kutsutulle Teemu-rakkaalleen vuosisadan synttärijuhlat perjantaina (10.12.) Kirkkonummella sijaitsevassa Långvik-kylpylähotellissa. Koko hotelli oli varattu Vapun järjestämien juhlien vieraille yksityiskäyttöön. Juhlissa nähtiin lukuisia upeita esityksiä.
Vappu ja Teemu majoittuivat paikan sviittiin, jossa he viettivät myös yhteistä hääyötään vappuna 2013.