Lola Odusoga rakastaa grillaamista – ”Minusta ei kasvissyöjää saa tekemälläkään!”

Lola Odusoga
Mainos
Mainos päättyy

Lola Odusoga, 42, sanoo rakastavansa grillausta, vaikka ei sitä yleensä itse teekään.

– Olen saanut nauttia muiden grillauksista, sillä minulla ei ole mökkiä eikä kerrostalokodissa grilliä. Mutta toki grillaan aina, kun vain tilaisuus tarjoutuu, Lola sanoo.

Grilli kuumana ja grillaaja kauniina! Herkulliset fileepihvit kävivät Lolan grillissä, ja nyt kypsyvät chorizo-makkarat.
Grilli kuumana ja grillaaja kauniina! Herkulliset fileepihvit kävivät Lolan grillissä, ja nyt kypsyvät chorizo-makkarat.

"Riisuutuminen ei riisu osaamista tai älyä" - Lola Odusoga täräyttää suorat sanat värikkäästä urahistoriastaan ja uskottavuuspuheista!

Mainos
Mainos päättyy

Missikaunotar seisoo tuttavansa huvilaparatiisin terassilla Salon Mathildedalissa, historiallisen upeassa ruukkikylässä. Kaasugrilli hohkaa jo, muhkeat marmorifileepihvit odottavat paistamista. Maissit, parsat ja maukkaat makkarat saavat pian myös vuoronsa.

– Olen vannoutunut lihansyöjä. Monet hehkuttavat sitä toista puolta, mutta minusta ei kasvissyöjää saa tekemälläkään, Lola sanoo suoraan.

 

Lue lisää Lolan grillailusta tuoreimman Seiskan grilliliitteestä!

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan