Kokki Meri-Tuuli Väntsi räväytti perheensä kanssa – "Elämämme tilaisuus"

meri-tuuli väntsi
Mainos
Mainos päättyy

Julkkiskokki ja ruokakirjailija Meri-Tuuli Väntsi, 42, teki varsinainen matkan perheensä kanssa.

Arkistovideo: Pipsa Hurmerinnan ja Meri-Tuuli Väntsin kesäresepti: kananmunaleipä jumalatarkastikkeella

Julkkiskokki Meri-Tuuli Väntsi suosittelee täyteläistä ja lämmittävää lisuketta juhlapöytään: Helpompi kuin perinteiset laatikot

Meri-Tuuli Väntsi toteutti ainutlaatuisen reissun kumppaninsa ja lastensa kanssa, ja suuntasi kuukaudeksi reppureissaamaan Panamaan. Meri-Tuuli kertoo somessa, että ajankohta oli täydellinen kodissa tehdyn putkiremontin takia.

Mainos
Mainos päättyy

– Panama lasten kanssa! Meillä oli elämämme tilaisuus ottaa vähän pidempi loma (pako putkiremontin tieltä ulkomaille, miksi ei?) ja päädyimme kuukaudeksi Panamaan. Kysyin mikä askarruttaa tällaisessa reissussa ja kysymyksenne olivat tosi hyviä! Meri-Tuuli avaa tilannettaan someseuraajilleen.

Meri-Tuuli vastailikin kysymyksiin seitsemän kuvan Instagram-päivityksessään.

Reissun alussa Meri-Tuuli kertoi, ettei perhe varsinaisesti lähtenyt matkalle kulinaristisessa mielessä syömään vaan "nukkumaan, uimaan, viidakkoon ja troopiikin öttiäisten ja hedelmien keskuuteen seikkailulle.".

– Me matkustettiin Panama Citystä Länteen. Ensin Valle De Antoniin, sieltä tiputeltiin Santa Catalinaan jossa oltiin 10 päivää. Santa Catalinasta Las Lajasin kautta Boca Bravan saarelle, jossa oltiin viikko. Palattiin Panama Cityyn linja-autolla ja vietettiin loput 6 yötä Panama Cityssä kahdessa eri hotellissa. Nähtiin siis paljon!

Päivityksessään Meri-Tuuli kertoi matkustamisesta lasten kanssa, joka osoittautui varsin onnistuneeksi.

– Lasten kanssa matkailu on kivaa. On aika ja paikka pakettilomille, mutta myös reppureissaaminen on todella antoisaa ja olen kiitollinen että meillä oli mahdollisuus näyttää lapsille myös tällaista matkantekoa! Meri-Tuuli tiivisti perheen kokemuksen.

Mainos
Mainos päättyy

Julkkiskokki Meri-Tuuli Väntsi koki suuren menetyksen: Suru on pohjaton

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan
Kokki Meri-Tuuli Väntsi räväytti perheensä kanssa – "Elämämme tilaisuus"