Kohutusta ökykampauksesta ei merkkiäkään! Seiska löysi julkisuutta vältelleen kohupomo Tytti Yli-Viikarin – kuvat!

Tytti Yli-Viikari
Mainos
Mainos päättyy

Valtiontalouden tarkastusviraston VTV:n pääjohtaja Tytti Yli-Viikari, 45, on ollut jo kuukausia kohujen keskiössä. Häntä on kritisoitu virastonsa johtamisesta ja paheksuttu myös kauneudenhoitolaskujensa kuittaamisesta valtion varoista.

VTV:n kohupomo Tytti Yli-Viikari elää lähiötalossa – rakas on raamikas ranskalainen

Paparazzikuvat todistavat, ettei Tytti ollut ehtinyt sukia suortuviaan ennen kauppareissuaan.
Paparazzikuvat todistavat, ettei Tytti ollut ehtinyt sukia suortuviaan ennen kauppareissuaan.

Skandaalien ympäröimänä Tytti on vältellyt julkisuutta. Seiskan paparazzi kuitenkin bongasi kohujohtajan toissa viikon keskiviikkona Itä-Helsingistä.

Rikoksista epäilty kohupomo Tytti Yli-Viikari suhailee vaatimattomalla sähköautolla – kuva!

Mainos
Mainos päättyy
Tytin kainaloon tarttui kaupasta muun muassa mehua ja makkaraa. Silmistä heijastui väsymys.
Tytin kainaloon tarttui kaupasta muun muassa mehua ja makkaraa. Silmistä heijastui väsymys.

Tytti oli liikkeellä aivan arkisen näköisessä asussa, eikä ökytason kampaus- ja meikkauskoulutuksista ollut merkkiäkään. Ruokakauppaan matkalla ollut tuulipuku-Tytti vaikutti selvästi väsyneeltä.

Kauppareissulta mukaan tarttuivat vaatimattomat voikkariainekset. Tytin kainalossa kulki kaupasta ulos ruisleipää, metvurstia, salaattia ja kurkku. Palanpainikkeeksi Tytti valitsi kevytmaitoa ja tuoremehua.

Ota Seiskan paparazzi Panu Hörkkö seurantaan Instagramissa!

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan