Knucklebone Oscar juhli taitelijavuosijuhlaansa hurjasti Tuomari Nurmion kanssa: vähäpukeisia tanssijoita ja kitarapalasiksi – kuvat ja video!

Mainos
Mainos päättyy

Bluesvirtuoosi Knucklebone Oscar juhli 25-vuotistaiteilijajuhlaansa viime lauantaina (19.5.) Tavastialla. Täpötäydessä rockluolassa nähtiin melkoinen show, sillä Oscar tunnetaan hurjana live-esiintyjänä.

Oscar
Oscar
Oscar

Vierailijoina keikalla nähtiin muun muassa Oscarin kanssa hänen uransa alkuajoista asti soittanut Hitmen-bändi, hänen kanssaan viime vuonna UMK:ssa esiintyneet burleskitanssijat The Shangri-La Rubies, kahdeksan henkinen gospelkuoro, sekä muusikkolegendat Eero Raittinen ja Tuomari Nurmio.

Mainos
Mainos päättyy
Oscar
Oscar
Oscar

Oscar on aina pistänyt lavalla parastaan. Uransa aikana hän on tuhonnut yli 200 kitaraa ja Tavastian-keikka totta kai huipentui myös siihen, että hän laittoi kitaransa palasiksi.

Oscar

25-vuotistaiteilijajuhlan lisäksi keikka toimi samalla viime perjantaina julkaistun Oscarin ja Tuomari Nurmion Judge Meets The King -gospel-EP:n levynjulkkarikeikkana.

Nurmio
Mainos
Mainos päättyy
Nurmio
Nurmio

Keikan jälkeen Seiska jututti Oscaria Tavastian takahuoneessa. Katso videolta, mitkä olivat Oscarin fiilikset loppuunmyydyn juhlakonsertin jälkeen.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan