Kerttu Rissanen miesten huomiosta: ”Viestejä tulee enemmän”

Kerttu Rissanen sai somekansan kirjoittelemaan.
Kerttu Rissanen nautti lauantaina(14.9) Järvenpään Aino Areenalla poikkeuksellisesta työtehtävästä, kun hän oli mukana tuomaroimassa uutta Miss Suomea.
Kesän ja syksyn aikana Kertun elämäntilanne on puhuttanut paljon mediassa, kun avoliitto ja suhde näyttelijä Sami Uotilan kanssa tuli päätökseensä. Myös sosiaalisen median käyttäjät ovat laittaneet asian merkille. Tarjokkaita Kertun seuraan on riittänyt.

- Kyllä viestejä on tullut enemmän kuin ennen. Mutta eihän siinä mitään, saavathan ihmiset kirjoitella, Kerttu mietti ja jätti paljastamatta onko tällä hetkellä sinkku vai varattu.
Kerttu harkitsee joulunviettoa jälleen yhdessä lempikohteistaan, Uudessa-Seelannissa, jossa hän on viettänyt jo aiemmin muutamia jouluja. Kerttu matkustaa myös paljon äitinsä kanssa.
- Tulevaisuudessa haluaisin panostaa juontotöihin, tv-juontaminen kiinnostaisi erityisesti. Näytteleminen ei tunnu nyt ajankohtaiselta, henkilökohtaisena valmentajana, kunto-ohjajana ja sosiaalisen median vaikuttajana työskentelevä Kerttu kertoi.
Eveo-kanavalla näytettävän Miss Suomi -kisan voittaja selviää noin kello 22.30 lauantaina. Juontajina toimivat Eino Heiskanen ja Saimi Hoyer.