Julkkisten kerma kokoontui Löylyn avajaisiin: mukana Vikings-tähti – paparazzikuvat!

Jasper Pääkkösen ja Antero Vartian Löyly-kompleksi vietti eilen 8. kesäkuuta kutsuvierasavajaisiaan. Paikalle oli kutsuttu runsaasti julkisuudesta tuttuja kasvoja, joita ei yleensä kissanristiäisissä nähdä.
Paikalla oli myös Jasperin näyttelijäkollega, kanadalainen Alexander Ludwing. Ystävykset näyttelevät yhdessä History-kanavan Viking-sarjassa, jossa nähdään myös toinen suomalaisnäyttelijä Peter Franzén.

Alexander viihtyi Löylyssä aina loppuun asti.

Alexander poistui saunakompleksista yhdessä Jasperin ja heidän suuren seurueensa kanssa.

Seurapiirkaunotar Klara Kivilahti piipahti myös juhlistamassa Löylyn avajaisissa.

Paikalla nähtiin myös näyttelijä Mikko Leppilampi, joka pilkun jälkeen hyppi ahkerasti tasajalkaa pihamaalla viileässä säässä.

Konkarinäyttelijä Juha Veijonen poistui Löylystä hieman ennen iltakahtatoista.

Löylyssä vieraili myös tankotanssija Oona Kivelä, joka innostui illan aikana esittelemään akrobatiataitojaan.
Illan aikana Löylyn terassilta bongattiin muun muassa pokeritähti Jens Kyllönen, muusikot VilleGalle, Jere Marttila ja Prinssi Jusuf, näyttelijät Pihla Viitala sekä Pirjo Heikkilä, kiekkoilija Mikael Granlund sekä entinen Miss Suomi Rosa-Maria Ryyti.