Jethroa odotti hotellissa ikävä pettymys: ”Ainoa vapaa paikka…”

Jethroa odotti hotellissa ikävä pettymys: ”Ainoa vapaa paikka…”

Ex-kiinteistönvälittäjää kohtasi aamiaishuoneen painajainen.

Mainos
Mainos päättyy

Espanjassa Fuengirolassa nykyisin asusteleva Jethro Rostedt, 47, joutui sunnuntaina (21.1.) yllättymään harmillisesti hotellissa.

Kohuliikemiehen kuuluisa huumori ei ole konkursseissa ja muissa vastoinkäymisissä ainakaan kuivahtanut, vaan iloluontoisena tunnettu turkulainen otti tilanteen naurun kannalta.

Jetille kävi näet niin, että hotellin aamupalalla harmillisesti joka ikinen pöytä oli varattu, kun ex-kiinteistönvälittäjä asteli aamiaissaliin.

Jäljellä oli kuitenkin yksi pöytä. Miksi se ei Jetille kelvannut, sen näet alta Instagram-kuvasta, jonka hän julkaisi kutkuttavasta tilanteesta.

Mainos
Mainos päättyy

Kyseessähän oli siis lasten pöytä, ja aivan pikkiriikkinen sellainen. Lähinnä pienemmän kokoiset taaperot saisi juuri ja juuri mahdutettua minikokoiseen pöytään ja sen minikokoisille tuoleille.

Rotevan Jetin kuvitteleminen pöytään tosissaan olisi mahdotonta. Jethron naureskelun mielikuvalle ymmärtää, kun huomaa pöydän vielä olevan katettu värikkäillä lasten lautasilla, ja lautasten alla on leikkiviä, isopäisiä lapsia kuvaavat piirrokset pöytäliinan virkaa toimittamassa. Viereisllä tasolla on tarjolla myös kuvioituja kertakäyttölautasia ja -aterimia lisää.

Jethro siis tyytyikin vain naureskelemaan.

- [...] hotellin aamupalalla ainoa vapaa paikka löytyy niin sanotulta piltti-osastolla, Jeti kirjoittaa

Samalla hän myös siunailee tyytyväisenä, miten muodista alkaa poistua "Se tunne kun..." -tyyppinen fraasi.

- Eipä silti, kahvin voi juoda aivan hyvin seisaaltaankin, Jethro toteaa lakonisesti lopuksi.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan