Janni Hussi ja Jolle Harkimo: Kesähäät tulossa - hääpuku löytyi yllättävästä paikasta

Jolle ja Janni
Mainos
Mainos päättyy

Janni Hussi paljasti, että hän ja Joel ”Jolle” Harkimo menevät kesällä naimisiin.

Katso video: Janni Hussi kertoo taloprojektistaan

- Häitämme on siirretty jo pitkään, ettemme enää voineet lykätä niitä kauemmaksi, Janni kertoi Sointu Borgin kirjan julkistustilaisuudessa.

Janni ja Jolle kihlautuivat syksyllä 2021. Häitä ei kuitenkaan kuulunut vielä kesällä 2022, sillä pariskunnan talonrakennuskiireet siirsivät perhejuhlaa.

Mainos
Mainos päättyy

- Emme halua mennä naimisiin kiireellä, Jolle perusteli Seiskalle lykkääntyineitä hääsuunnitelmia viime vuonna.

Nyt häät vihdoinkin toteutuvat.

- Kirkko on varattu ja häämekkokin on jo valmiina. Yritin ehdottaa kirkoksi Kouvolan kirkkoa, mutta ei mennyt läpi, Kouvolasta kotoisin oleva Janni naurahti.

Kouvolan kirkko on pärjännyt hyvin Suomen rumin kirkko -äänestyksissä. 

Janni Hussi
Janni Hussi kertoi hääsuunnitelmista Sointu Borgin kirjanjulkistamistilaisuudessa. 

- Olisi ainakin ollut erilainen hääkirkko, Janni vitsaili.

Harkimon perheessä on suosittu Östersundomin kappelia, sillä siellä on vihitty aikanaan muun muassa isä Hjallis Harkimo ja Jollen Leena-äiti. 

Mainos
Mainos päättyy

- Sitäkään kirkkoa ei ole varattu, Janni kertoi, mutta ei paljastanut tarkempia yksityiskohtia kirkon valinnasta.

Janni Hussi sai jättiyllätyksen viimeiseen Aamulypsy-lähetykseensä - itku tuli

Janni kertoi olevansa varsin rento häävalmisteluiden suhteen. 

- En ole mikään varsinainen hääjärjestelijä, esteettömyystodistuskin oli uusi asia. Ensin luulin, että se liittyy siihen, että paikka on esteetön esimerkiksi pyörätuolilla liikkuville.

Hääpuku löytyi Suomesta. 

- Tarkemmin sanoen Lahdesta tai Lahest, Janni paljasti.

- Mekko tuli valittua ihan vain sen perusteella, mikä näytti kivalta. Mutta nyt kaikki on siis jo varattu, Janni iloitsi. 

Mainos
Mainos päättyy

Herttinen! Janni Hussi säteili läpikuultavassa iltapuvussa – räjäytti potin punaisella matolla: ”Sähän sen tiedät”

Pariskunnan taloprojektikin on viittä vaille valmis. 

- Vielä on autotallin rakennusta ja pihaakin pitää laittaa, Janni kertoi. 

Hääonnea varjostaa ainoastaan huoli Harri-koiran terveydestä.

- Harri on jo yli 10-vuotias, joten sillä alkaa olla kaikenlaista vaivaa. Seuraavaksi tutkitaan Harrin sydäntä, Janni kertoi. 

Somepersoonan työelämässä on tapahtunut muutoksia, sillä hän jäi Radio Suomipopin aamujuontajan pestistä pois jonkin aika sitten. 

- Nyt kalenterissa on tilaa ihan eri tavalla. Huomennakin minulla on vain yksi palaveri ja se on ihanaa.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan