Immu Ilmén tyrmäsi Stagalan! Kruunupään taustalta paljastui mysteeri

Immu Ilmén tyrmäsi Stagalan! Kruunupään taustalta paljastui mysteeri

Stagala löi Immun kanveesiin nyrkkeilykehässä, mutta tulojen osalta roolit vaihtuivat.

Mainos
Mainos päättyy

Ex-rikollinen Immu eli Mika Ilmén ja netissä suunsoitostaan aikanaan tunnetuksi tullut ”Stagala” Joni Takala täyttivät toukokuussa Helsingin jäähallin Ice Cage -kamppailutapahtuman tiimoilta.

Immu on tuomionsa istunut, ja vapautumisen jälkeen hänestä on tullut erittäin suosittu mediavaikuttaja.

On kirjoja, tv-ohjelmia, podcasteja ja niin edelleen.

Viimeisin valloitus liittyy Immun Fight Clubiin – eli hänen omaan kamppailuorganisaatioonsa, joka järjestää ensi maaliskuussa illan Helsingin jäähallissa.

Mainos
Mainos päättyy

Immun viimeisin kirja Immu – Nousut, laskut ja sudenkuopat näki päivänvalon 22. lokakuuta, eli alle kuukausi sitten.

Immulle tuli nukkumatti Stagalan toimesta.
Immulle tuli nukkumatti Stagalan toimesta.

Ahkeruus kovankin onnen voittaa

Immun ahkeruus ja ennen kaikkea kysyntä näkyvät myös tuoreissa verotiedoissa.

Immu tienasi yhteensä viime vuonna 121 379 euroa, jotka koostuivat kokonaisuudessaan ansiotuloista. 

Mainos
Mainos päättyy

Pääomatuloja ei siis ollut.

Rahalla saa ja hevosella pääsee.
Rahalla saa ja hevosella pääsee.

"Mitä sä oikein oletit?"

Kruunupäinen Stagala taas tuli tunnetuksi alkujaan TikTokissa laukomistaan kommenteista, joista tunnetuin kuului näin:

Jos puhutaan raiskaamisesta suoraan, niin te naisethan ootte sen itsellenne aiheuttaneet. Sä et voi uhriutua, jos sun omat tyhmät valinnat on ajanut sut siihen tilanteeseen. Mitä sä oikein oletit?

Monet kokivat Stagalan syyllistävän raiskauksen uhreja; hän itse taas sanoi halunneensa saada naiset ajattelemaan omaa turvallisuuttaan.

Mainos
Mainos päättyy

Yhtä kaikki, Stagala työskenteli viime vuonna paloturvallisuudesta vastaavassa yrityksessä – kunnes ei enää työskennellyt.

Tuskin kukaan tietää tarkalleen, missä kohtaa menee raja, joka erottaa Joni Takalan ja roolihahmo Stagalan toisistaan.
Tuskin kukaan tietää tarkalleen, missä kohtaa menee raja, joka erottaa Joni Takalan ja roolihahmo Stagalan toisistaan.

Immu löi tulojen osalta Stagalan kanveesiin

Iltalehdelle hän kertoi viime syksynä, että lähtö tuli yhteistoimintaneuvotteluissa ”taloudellisten syiden vuoksi”.

Oli niin tai näin, itse itsensä kuninkaaksi nimittäneen 25-vuotiaan tulojen selvittäminen oli kiven takana. 

Ilta-Sanomat selvitti, että Joni on vaihtanut nimensä Alexander Krigsmaniksi

Nimenvaihdos selvisi, kun IS tonki herran toiminimiyrityksen tietoja kaupparekisteristä. 

– Minä en lähde tätä kommentoimaan nyt sen enempää, Stagala vastasi IS:lle kysymykseen nimenmuutoksestaan.

Yhtä kaikki, Stagalan tulot koostuivat Immun tavoin kaikki ansiotuloista, joita oli 48 821 euroa.

On helppo sanoa, että Immu löi tulojen osalta Stagalan kanveesiin.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan